24. mája 2006

Roland Garros - Trio Sloveniek v kvalifikácii skončilo

Ani jedna z trojice slovenských tenistiek neuspela v kvalifikácii dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Ľudmila Cervanová, Dominika Nociarová a ...

PARÍŽ 24. mája (SITA) - Ani jedna z trojice slovenských tenistiek neuspela v kvalifikácii dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Ľudmila Cervanová, Dominika Nociarová a Henrieta Nagyová podľahli svojim súperkám už v 1. kole a s parížskou antukou sa rozlúčili. Cervanová odohrala proti sedemnástej nasadenej Ukrajinke Julii Vakulenkovej iba päť gemov a potom zo stretnutia za stavu 2:3 odstúpila. Dominika Nociarová absolvovala vyrovnaný zápas s Bieloruskou Tatianou Pučekovou a napokon pätnástej nasadenej hráčke parížskej kvalifikácie podľahla za 139 minút 4:6, 6:1, 4:6. Najskúsenejšia zo Sloveniek Henrieta Nagyová prehrala ako trinásta nasadená s Nemkou Kathrin Wörleovou hladko vo dvoch setoch za 66 minút 1:6, 2:6.

Kvalifikácia - dvojhra - 1. kolo - Slovenky:

Ľudmila Cervanová (SR) - Julia Vakulenková (17-Ukr.) 2:3 - skreč, Cervanová odstúpila

Dominika Nociarová (SR) - Tatiana Pučeková (15-Biel.) 4:6, 6:1, 4:6

Henrieta Nagyová (13-SR) - Kathrin Wörleová (Nem.) 1:6, 2:6