Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. februára 2013

Rómsku reformu brzdí debata o sociálnom fonde, tvrdí KaliňákRómsku reformu momentálne brzdia rokovania s ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny. Ako dnes povedal minister vnútra Robert Kaliňák, podstatnú časť reformy by mali pokryť ...Zdieľať
robert kalinak BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) - Rómsku reformu momentálne brzdia rokovania s ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny.


Ako dnes povedal minister vnútra Robert Kaliňák, podstatnú časť reformy by mali pokryť peniaze z Európskeho sociálneho fondu. Ten je podľa neho prísne naviazaný práve na rezort práce.

Kaliňák poznamenal, že v rokovaniach vzniká "trošku" problém v konštrukcii a infraštruktúre čerpania peňazí. Výsledky rokovaní by mali byť známe už v najbližších dňoch.

Už viac ako šesť týždňov komunikuje splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák a rezort vnútra s ministerstvom práce. Kaliňák tieto rokovania nazval "hlbokým diskusným fórom".

Aj preto sa spomalil celý proces predstavovania ďalších bodov reformy, ktorý v pravidelných intervaloch avizovali autori na jeseň minulého roka. Ako informoval minister vnútra, rozhodli sa v tom pokračovať, až keď vypracujú konečnú podobu. Tá bude hotová práve po zladení reformy so sociálnym systémom. Niektoré legislatívne zmeny sú už sčasti pripravené, konkrétne kroky budú vo veľmi dohľadnom čase, dodal Kaliňák.

Minister Kaliňák nechcel špecifikovať, akú sumu má štát na rómsku reformu vyčlenenú. Zatiaľ sa vyjadril len k rámcom, ktoré má stanovené, ale ešte vždy sa môžu meniť. Objem peňazí však bude väčší ako doteraz, povedal.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po vražde opozičného lídra prepukli v Tunise demonštrácie
<< predchádzajúci článok
Útok na rozviedku v Sýrii si vyžiadal najmenej 12 obetí

Rómsku reformu brzdí debata o sociálnom fonde, tvrdí Kaliňák - diskusné fórum čitateľov

dyg more6.2. 15:19:46