Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

13. decembra 2011

Rómsky kráľ zložil poslanecký sľubPoslancom rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa dnes zložením sľubu stal Ján Farkaš, 66-ročný rómsky kráľ. Nastúpil na uvoľnený post po poslankyni Alici Csobovej, ...Zdieľať
jan farkas RIMAVSKÁ SOBOTA 13. decembra (WEBNOVINY) – Poslancom rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa dnes zložením sľubu stal Ján Farkaš, 66-ročný rómsky kráľ.


Nastúpil na uvoľnený post po poslankyni Alici Csobovej, ktorá minulý mesiac zomrela. Ako nový poslanec pre agentúru SITA uviedol, bude sa snažiť o to, aby sa mesto rozvíjalo, aby vznikali pracovné príležitosti pre obyvateľov a aby sa nerobili rozdiely medzi Rómami a ostatnými občanmi.

„Róm alebo Cigáň je taký istý občan ako Maďar, Slovák, Čech, má dodržiavať ústavu a zákony toho štátu, kde žije, a preto by mal byť rovnocenne bratý ako ostatní občania,“ povedal Farkaš.

Ako podotkol, je síce kráľom všetkých Rómov žijúcich na svete, v mestskom parlamente sa však bude prezentovať ako občan mesta Rimavská Sobota a ako občan tohto štátu.

Počas úvodných dvoch hodín sa do rozpravy neprihlásil, podľa jeho slov je rokovanie veľmi zaujímavé. „Sú tu veľmi zaujímaví poslanci, mal som už aj niekoľkokrát nutkanie sa ozvať, ale vyčkám si,“ povedal.

Ján Farkaš bol v poradí tretím náhradníkom v piatom volebnom obvode (Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec). Predošlí dvaja, Gejza Farkaš a Ján Farkaš, samospráve písomne oznámili, že na uvoľnený post nenastúpia. Podľa nového poslanca ide o jeho príbuzných, krstného syna a syna, ako však dodal, žiadna dohoda medzi nimi nebola.

Zmena v radoch poslancov je druhou v tomto volebnom období. V lete poslankyňu Anitu Antalovú v devätnásťčlennom parlamente nahradil Dušan Hlinka. Antalová bola vymenovaná za riaditeľku Základnej školy P. K. Hostinského a pre nezlučiteľnosť funkcií došlo k zániku jej poslaneckého mandátu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podiel Slovenska na posilnení menového fondu sa ešte spresní
<< predchádzajúci článok
Petržalka zlepší separovaný zber odpadu

Rómsky kráľ zložil poslanecký sľub - diskusné fórum čitateľov