24. septembra 2014

Ronaldo nastrieľal Elche štyri góly, biely balet valcoval

Útočník bielehop baletu Cristiano Ronaldo sa baví.

Útočník bielehop baletu Cristiano Ronaldo sa baví. Foto: TASR/AP
Madrid 24. septembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v utorňajšom zápase 7. kola španielskej Primera Division doma nad FC Elche vysoko 5:1. Zverenci talianskeho trénera Carla Ancelottiho majú po piatich kolách na konte tri výhry a dve prehry a momentálne im v tabuľke patrí štvrté miesto.

Hostia išli na Santiago Bernabeu do vedenia v 15. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal kontroverznú penaltu a Edu Albacar ju premenil tvrdou strelou pod brvno. "Biely balet" vyrovnal v 20. minúte po góle Walesana Garetha Balea a potom prišli okamihy portugalského reprezentanta Cristiana Ronalda, ktorý strelil šiesty, siedmy, ôsmy a deviaty gól v sezóne.

Najlepší hráč sveta podľa FIFA najprv trafil z bieleho bodu, následne v 32. minúte presne hlavou zužitkoval center Marcela. V druhom dejstve po faule na CR7 v 16-ke sám faulovaný zavŕšil hetrik. A v nadstavenom čase ešte hviezdny Portugalčan zaklincoval súpera svojím štvrtým presným zásahom po rýchlom úniku súperovej obrane. Po deklasovaní Deportiva La Coruna v minulom kole 8:2 u súpera teda "pusinky" opäť zaknihovali plný bodový zisk po vysokej výhre.

La Liga - 5. kolo:

Real Madrid - FC Elche 5:1 (3:1)

Góly: 27., 32., 80. a 90.+2 C. Ronaldo (prvý a tretí z 11 m), 20. Bale - 15. Albacar (z 11 m), 63.636 divákov.