19. februára 2013

Rozbehnutú Nitru nestopla ani Skalica, Martin zdolal Žilinu

Výsledky 50. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Góly: 34. M. Varga (Valášek, T. Varga) - 6. Korytko ...

nitra skalica BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 50. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 34. M. Varga (Valášek, T. Varga) - 6. Korytko (Š. Štěpánek), 39. Fujerík (A. Themár, A. Novotný)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička (obaja ČR) - Kalina, Smrek, 1126 divákov

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, Árvay, M. Varga, T. Staňo - Drevenák, R. Krajči, T. Sýkora - M. Kokavec, Hreus, A. Lipovský - T. Varga, T. Troliga, O. Ďuriš - Drábek, Kubus, Valášek
Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, Ejem, Dvořák - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Korytko, Vilkoits, Kolena - Š. Štěpánek, Dírer, Slávik

I. tretina

Po nemastnom-neslanom úvode mali domáci možnosť ujať sa vedenia, keď v 4. min sedel na trestnej lavici Dírer. Jedinou nebezpečnou strelou však bola tá z hokejky M. Vargu.

V 6. min hostia využili zaváhanie domáceho Árvaya a v prečíslení Korytko po prvýkrát prekonal Žigárdyho.

V 8. min z ľavej strany Drevenák vyskúšal pozornosť Šúreka. V 12. min mohli domáci vyrovnať, no Šúrek kryl Brckovu dorážku takisto ako následnú gólovú šancu Hreusa.

V závere tretiny pohrozili hostia, v 17. min sa Hollý ocitol sám pred Žigárdym. V 19. min sa Štěpánek snažil prekonať z ľavej strany domáceho gólmana, ale ani jedna šanca nebola využitá.

II. tretina

Do druhej tretiny domáci nastúpili so snahou o vyrovnanie. V 25. min vylúčili Dlouhého a Petruška zblízka mieril len do Žigárdyho betónov. Početnú výhodu nevyužili ani Žilinčania pri vylúčení Tupého. Kokavec v páde mieril len do Šúreka.

Ako jednoducho vsietiť gól ukázal v 34. min obranca M. Varga, ktorý napálil od modrej a vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že tretina sa skončí nerozhodne, Fujerík polostrelou prekonal Žigárdyho, ktorému puk prešiel popod lapačku do siete - 1:2.

III. tretina

V úvode poslednej tretiny mohli domáci vyrovnať pri takmer štvorminútovej početnej prevahe, ale to sa im nepodarilo. V 45. min Kokavec nebezpečne zakrútil puk pred Šúrekom, výsledkom však bola len posunutá a prevrátená bránka hostí. Viac príležitostí na skórovanie mali Martinčania, v 48. min sa v šanci ocitol Vaško a o 4 minúty neskôr Hollý. Záver sa dohrával pri obojstranných vylúčeniach, no stav sa už nezmenil.

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 1. R. Tománek (Pupák, Stümpel), 22. P. König (Hamrák, Jokila), 23. T. Chrenko (Podstavek, Hrnka), 42. M. Bača (Stümpel, Rais) - 19. Jaborník (Pálffy), 37. J. Jurík (Mikéska)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: I. Jankovič 5+DKZ za faul lakťom, Trška (obaja Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valach, Zvrškovec, 2364 divákov

Nitra: M. Laco - Rais, M. Bača, Vosátko, F. Kuzma, Nádašdi, P. König, M. Vantroba, Hamrák - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, E. Piatak, Mašlonka - Kmeč, Lukáš Novák, Bene
Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Bobček, Jaborník, Mikéska, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Tento týždeň na nás čaká séria ťažkých zápasov. Zdolať mužstvo ako Skalica vždy poteší. Dobre sme hrali v presilovkách, čo bol základ víťazstva."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Gratulujem Nitre k výbornému výkonu. Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, pretože by som dostal pokutu."

I. tretina

Na prvý gól diváci nečakali dlho. Už v 29. s bol na konci efektnej spolupráce prvého útoku Roman Tománek a Nitra viedla 1:0.

Rýchly gól domácich nabudil a tí si v ďalšom priebehu prvej tretiny vypracovali viacero sľubných šancí. Druhý presný zásah mohli pridať v "dlhej" presilovke.

Pri šanciach Pupáka a Tománka však hostí podržal brankár Lipovský. Nitra mala v prvej tretine viac z hry, o čom svedčí aj pomer striel 15:6. Do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu, lebo minútu pred koncom úvodnej tretiny hostia vyrovnali.

II. tretina

Nitra sa však znova ujala vedenia v úvode druhej tretiny. Už po skončení presilovky vystrelil od modrej čiary König a brankár Lipovský našiel puk až v bránke - 2:1.

Neprešla ani minúta a diváci sa radovali opäť. Tomáš Chrenko sa ocitol osamotený pred brankárom hostí a nezaváhal - 3:1. Pred dobrou kulisou sa naďalej hral zaujímavý zápas, ktorý sa divákom musel páčiť.

O jeho zdramatizovanie sa v 37. minúte postaral J. Jurík. Mladý skalický útočník sa nemýlil v samostatnom úniku a v závere druhej tretiny bolo 3:2.

Nitre však v zápase vychádzali vstupy do tretín, čo potvrdil v úvode tej tretej Martin Bača. V presilovke si počkal na vhodný moment a namieril presne - 4:2.

Skaličania sa od tohto stavu dostali pod tlak domácich hráčov a v obrane sa dopustili viacerých chýb. Ďalšie góly Nitry nepridali Tománek, Piatak či Stümpel, na opačnej strane neskóroval osamotený Lažo.