Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. januára 2018

RTVS opäť prináša úspešnú folklórnu šou Zem spievaNa snímke moderátori šou Zem spieva zľava Marek Koleno, Dominika Zeleníková a Daniel ´Sorizzo´ Kis z hudobného zoskupenia S hudbou vesmírnou.Zdieľať
Na snímke moderátori šou Zem spieva zľava Marek Koleno, Dominika Zeleníková a Daniel ´Sorizzo´ Kis z hudobného zoskupenia S hudbou vesmírnou. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 11. januára (TASR) – Verejnoprávna RTVS pripravila pre divákov pokračovanie mimoriadne úspešnej folklórnej šou Zem spieva. Na Jednotke sa prvá časť objaví už v sobotu 13. januára o 20.30 h.


Po diváckom úspechu, ktorý Zem spieva zaznamenala v minulom roku, sa RTVS pustila do prípravy ďalšej série. To, že Slovensko má ešte nemalé zásoby talentov venujúcich sa folklóru, dokázal aj záujem o kastingy, ktoré sa konali vlani v októbri. Do Martina a Starej Ľubovne prišlo približne 2000 záujemcov, teda podobne ako pri prvej sérii.

Z nich odborná porota vybrala 63 účinkujúcich - jednotlivcov, umeleckých súborov a skupín, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách. Do semifinále postúpi maximálne 21 súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú vo finále diváci SMS hlasovaním absolútneho víťaza.

V pokračovaní veľkolepej šou sa v úlohe moderátorov opäť objaví trio S Hudbou Vesmírnou. Na stoličky porotcov zasadnú aj v tomto roku osvedčení odborníci - Samo Smetana, Barbora Morongová, Lenka Šútorová Konečná, Alžbeta Lukáčová a Vlado Michalko. V úlohe lokálpatriotov sa predstavia mnohé známe slovenské tváre. V prvej časti sa môžu diváci tešiť na Janka Koleníka, Milku Zimkovú a Lujzu Garajovú-Schramekovú. V ďalších častiach to budú napríklad Jana Kirschner, Katka Knechtová, Matej Tóth, Štefan Štec, Ondrej Kandráč, Mária Kráľovičová, Marianna Ďurianová či Andrej Bičan.

V druhej sérii je pripravených viacero zaujímavostí. Jednou z nich bude účasť skvelých súborov i jednotlivcov zo zahraničia. Budú to nielen zahraniční Slováci, ktorí sa venujú nášmu folklóru v Srbsku, Rumunsku, Anglicku, Maďarsku či Kanade, ale aj milovníci slovenského folklóru z Japonska, ktorí sa združujú v súbore Valaška. RTVS opätovne prinesie šou prostredníctvom internetu bez geoblokácie, takže Zem spieva si budú môcť diváci pozrieť online na webe rtvs.sk kdekoľvek na svete.

Fenomén Zem spieva žne úspech aj v zahraničí. Na medzinárodnom televíznom veľtrhu NATPE v Budapešti vyhrala v konkurencii 10 relácií medzinárodnú súťaž Pitch & Play Live v kategórii non-scripted formátov. Víťazom prvej série šou sa stal Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianska galéria predstaví tvorbu študentov UKF
<< predchádzajúci článok
Dvaja Američania vytvorili ľadovú sochu na Lomnickom štíte

RTVS opäť prináša úspešnú folklórnu šou Zem spieva - diskusné fórum čitateľov