Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2024

Rusi raketami zaútočili na mesto Černihiv. Hlásia najmenej 11 mŕtvych a desiatky zranenýchRuské sily v stredu ráno zasiahli ukrajinské mesto Černihiv a zabili jedenásť ľudí. Viac ako 50 ďalších utrpelo zranenia, pričom sú medzi nimi aj tri deti, uviedol Oleksij Kuleba z kancelárie prezidentaZdieľať
glw5stxxwae9w q 676x507 17.4.2024 (SITA.sk) - Ruské sily v stredu ráno zasiahli ukrajinské mesto Černihiv a zabili jedenásť ľudí. Viac ako 50 ďalších utrpelo zranenia, pričom sú medzi nimi aj tri deti, uviedol Oleksij Kuleba z kancelárie prezidenta Volodymyra Zelenského. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.


Mesto zasiahli tri rakety okolo deviatej ráno. Úradujúci starosta mesta Oleksandr Lomako uviedol, že zasiahnutá bola civilná a sociálna infraštruktúra.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePočet obetí sa môže zvýšiť, keďže pokračuje pátracia a záchranná operácia. Najmenej traja ľudia sú podľa ministra vnútra Ihora Klymenka nezvestní.

„To by sa nestalo, keby Ukrajina dostala dostatok prostriedkov protivzdušnej obrany a keby odhodlanie sveta čeliť ruskému teroru bolo dostatočné,“ vyjadril sa Zelenskyj. „Ukrajinské odhodlanie. Potrebná je dostatočná oddanosť od partnerov a dostatočná podpora, aby to odrážala,“ povedal.Zdroj: SITA.sk - Rusi raketami zaútočili na mesto Černihiv. Hlásia najmenej 11 mŕtvych a desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí zákazníci rozhodli: Kaufland je spomedzi reťazcov s potravinami ich najobľúbenejšia značka
<< predchádzajúci článok
Fico chce zistiť presné čísla o personálnom obsadení v štátnych orgánoch, ďalším krokom bude konsolidácia