Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2024

Rusi tvrdia, že ich vojaci postupujú ďalej na západ od Avdijivky, kam sa stiahli ukrajinské silyRuské sily po dobytí ukrajinského mesta Avdijivka v Doneckej oblasti postupujú ďalej na západ. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to ruské ministerstvo obrany. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ...Zdieľať
russia_ukraine_13238 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Ruské sily po dobytí ukrajinského mesta Avdijivka v Doneckej oblasti postupujú ďalej na západ. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to ruské ministerstvo obrany.


Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruské sily za ostatný týždeň zničili niekoľko ukrajinských zbraní poskytnutých Západom vrátane siedmich riadených striel Storm Shadow dodaných Britmi, americkej protilietadlovej riadenej strely a nosnej rakety Patriot a 42 rakiet HIMARS. Tieto informácie nebolo možné overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Stiahnutie ukrajinských jednotiek z Avdijivky oznámil v sobotu 17. februára hlavný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj. Ukrajinské sily sa zároveň stiahli do chránených pozícií západne od Avdijivky.

Britské spravodajské služby tento týždeň zverejnili prognózu, podľa ktorej ruským silám chýba bojová schopnosť na okamžité využitie dobytia Avdijivky a potrebujú nejaký čas na opätovné doplnenie vybavenia a odpočinok, ale v najbližších týždňoch sa Rusko pravdepodobne pokúsi postupne rozšíriť svoju územnú kontrolu za hranice Avdijivky.


Zdroj: SITA.sk - Rusi tvrdia, že ich vojaci postupujú ďalej na západ od Avdijivky, kam sa stiahli ukrajinské sily © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločné vyhlásenie Európskej únie k druhému výročiu vojny na Ukrajine zrejme nebude, blokuje ho Maďarsko
<< predchádzajúci článok
Západ by sa nemal báť použiť vojenskú silu, podľa polovice Nemcov sa tak Rusko bude správať menej agresívne