Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. mája 2020

Rúška nebudú povinné pri sobášoch a prijímacích či záverečných skúškach, hygienici udelili výnimkuPočas svadobného obradu a hostiny nebudú musieť od stredy 28. mája 12:00 nevesta a ženích nosiť na ústach rúška. Rovnakú výnimku budú mať aj žiaci počas prijímacích, komisionálnych a jazykových ...Zdieľať
svadba 676x451 28.5.2020  - Počas svadobného obradu a hostiny nebudú musieť od stredy 28. mája 12:00 nevesta a ženích nosiť na ústach rúška. Rovnakú výnimku budú mať aj žiaci počas prijímacích, komisionálnych a jazykových skúškach, skúškach odbornej spôsobilosti na výkon povolania a pri ukončovaní výchovy a vzdelávania.


Opatrenie sa zároveň vzťahuje aj na poslucháčov pri konaní štátnych jazykových skúšok. Agentúru SITA o rozšírení výnimiek informovala Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Ako ďalej Račková uvádza, od júna zároveň vstúpi do platnosti výnimka pre žiakov všetkých ročníkov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na základných školách. Tiež na základných školách pri zdravotníckych zariadeniach na účel výchovy a vzdelávania žiakov všetkých ročníkov.

ÚVZ rozšíril výnimky z povinného nosenia rúšok vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku. Počet ľudí pozitívnych na ochorenie Covid-19 na Slovensku je aktuálne 1 520. Doteraz pre koronavírus došlo k 28 úmrtiam. Z ochorenia sa vyliečilo 1 332 ľudí.Zdroj: Webnoviny.sk - Rúška nebudú povinné pri sobášoch a prijímacích či záverečných skúškach, hygienici udelili výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konflikt Pellegrini – Fico môže vyústiť aj do rozkolu strany Smer-SD, tvrdí politológ Štefančík
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa zverejnila pre firmy a SZČO čestné vyhlásenie na odklad poistného za máj

Rúška nebudú povinné pri sobášoch a prijímacích či záverečných skúškach, hygienici udelili výnimku - diskusné fórum čitateľov