14. septembra 2013

Ruské volejbalistky majú zlato, vyhrali európsky šampionát

Zlaté medaily si na majstrovstvách Európy vo volejbale žien v Nemecku a Švajčiarsku vybojovali reprezentantky Ruska. V sobotňajšom finálovom stretnutí zvíťazili v Berlíne nad domácimi Nemkami za 119 ...

rusko volejbal BERLÍN 14. septembra (WEBNOVINY) - Zlaté medaily si na majstrovstvách Európy vo volejbale žien v Nemecku a Švajčiarsku vybojovali reprezentantky Ruska. V sobotňajšom finálovom stretnutí zvíťazili v Berlíne nad domácimi Nemkami za 119 minút 3:1.

Po zisku prvého setu 25:23 prehrali hráčky Ruska druhé dejstvo 23:25, tretiu časť hry však ovládli rovnakým výsledným skóre a vo štvrtom sete nedali domácim volejbalistkám šancu na zvrat v stretnutí.

Volejbalistky Ruska sa naposledy radovali z triumfu na majstrovstvách Európy v roku 2001 v bulharskej Varne, keď vo finále zdolali Talianky.

Víťazstvom na ME 2013 sa Rusky kvalifikovali na World Grand Champions Cup 2013 v Japonsku (12. - 17. novembra), na ktorom sa predstavia okrem usporiadateľskej krajiny kontinentálni šampióni Európy, Ázie, Južnej Ameriky, majster Volejbalovej konfederácie Severnej, Strednej Ameriky a Karibiku a tím vybraný Medzinárodnou volejbalovou federáciou (FIVB).

V sobotňajšom súboji o tretie miesto Belgičanky prekvapujúco zdolali srbské hráčky 3:2. Pre národný tím Belgicka je to prvý medailový úspech z kontinentálneho šampionátu v histórii.

Prvé dva tímy v celkovom poradí ME 2013 - Rusko a Nemecko - si zabezpečili spoločne s usporiadateľkami z Talianska právo štartu na majstrovstvách sveta 2014. Reprezentácie Ruska, Nemecka, Srbska, Chorvátska a Talianska sa na základe umiestnenia spoločne s organizátormi Belgickom a Holandskom kvalifikovali na ME 2015.