Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

02. júna 2021

Ruskí kozmonauti vystúpili z ISS do otvoreného vesmíru, stanicu pripravujú na príchod nového moduluDvaja ruskí kozmonauti v stredu vystúpili z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) do otvoreného vesmíru, aby sa pripravili na príchod nového ruského ...Zdieľať
195155316_10159240632091772_5048486113023519279_n 676x451 2.6.2021  - Dvaja ruskí kozmonauti v stredu vystúpili z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) do otvoreného vesmíru, aby sa pripravili na príchod nového ruského modulu.


Pre oboch, Olega Novického i Piotra Dubrova, ktorí na ISS pricestovali v apríli, to bol vôbec prvý takýto pokus. Kozmonauti potrebovali pripraviť vesmírnu stanicu na pripojenie nového viacúčelového laboratórneho modulu Nauka.

S Novickým a Dubrovom momentálne slúžia na ISS aj astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Mark Vande Hei, Shane Kimbrough a Megan McArthurová, astronaut Japonskej kozmickej agentúry (JAXA) Akihiko Hošide a astronaut Európskej vesmírnej agentúry (ESA) Thomas Pesquet.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí kozmonauti vystúpili z ISS do otvoreného vesmíru, stanicu pripravujú na príchod nového modulu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dlho očakávaná rozlúčka s Karolom Duchoňom po 35 rokoch
<< predchádzajúci článok
Umelá inteligencia po prvý raz zaútočila na človeka bez priameho príkazu. Ochrancovia ľudských práv i vedci sa búria

Ruskí kozmonauti vystúpili z ISS do otvoreného vesmíru, stanicu pripravujú na príchod nového modulu - diskusné fórum čitateľov