Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2023

Rusko môže podľa expertov vyprovokovať ďalší vojnový front v EurópeNedávne „alarmujúce“ incidenty na Balkáne sú dôkazom rastúceho ruského ohrozenia regiónu a schopnosti ruského vodcu Vladimira Putina potenciálne vyprovokovať ...Zdieľať
russia_putin_49231 676x451 7.11.2023 (SITA.sk) - Nedávne „alarmujúce“ incidenty na Balkáne sú dôkazom rastúceho ruského ohrozenia regiónu a schopnosti ruského vodcu Vladimira Putina potenciálne vyprovokovať ďalší vojnový front v Európe.

Dlhotrvajúci konflikt Srbska a Kosova


Ako informuje web news.sky.com, tvrdia to spravodajskí experti David Shedd a Ivana Stradner. Tí v časopise Foreign Affairs uviedli, že Západ musí zabrániť ruskému vodcovi, aby rozdúchal dlhotrvajúci konflikt medzi Srbskom a Kosovom.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV septembri Spojené štáty varovali pred „bezprecedentným“ hromadením srbských jednotiek na hraniciach s Kosovom uprostred rastúceho napätia v regióne. Tento krok Shedd a Stradner označujú za „alarmujúci vývoj“.

Incidenty presahujú známe napätie


Stalo sa tak po zrážke medzi 30 ťažko ozbrojenými etnickými Srbmi a policajnou hliadkou v Kosove, ktorá si vyžiadala štyroch mŕtvych.

Podľa expertov existuje „mnoho indícií, že tieto incidenty presahujú známe napätie, ktoré pretrvávalo v minulých rokoch“. „Tieto incidenty tiež ukazujú rastúcu hrozbu, ktorú pre región predstavuje Rusko, partner Srbska,“ píše sa v článku.


Zdroj: SITA.sk - Rusko môže podľa expertov vyprovokovať ďalší vojnový front v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku
<< predchádzajúci článok
Tieto tipy na zdravé raňajky vôbec nie sú nuda!