Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2023

Rusko zaplatilo za postup pri Avdijivke tisíckami životov, od začiatku invázie na Ukrajinu ide o najvyššie stratyPostup ruských síl pri ukrajinskom meste Avdijivka predstavuje jeden z najväčších ruských úspechov na fronte od tohtoročnej jari. Ako referuje web news.sky.com, v najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to ...Zdieľať
russia_ukraine_war_11393 676x451 28.11.2023 (SITA.sk) - Postup ruských síl pri ukrajinskom meste Avdijivka predstavuje jeden z najväčších ruských úspechov na fronte od tohtoročnej jari. Ako referuje web news.sky.com, v najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Britov od začiatku októbra ruské sily v tejto oblasti posunuli frontovú líniu dopredu až o dva kilometre. Moskve tak záležalo na postupe pri Avdijivke, že obetovala životy tisícok vojakov.

„Ruskí vojaci sa v rámci tejto operácie postupne približujú ku koksovni a chemickému závodu v Avdijivke, kde ukrajinské sily udržiavajú jednu zo svojich hlavných obranných pozícií,“ uviedlo britské ministerstvo obrany, ktoré podotklo, že Ukrajina naďalej kontroluje koridor územia, cez ktorý pokračuje zásobovanie mesta.


V predbežnom hodnotení britská spravodajská služba uviedla, že za posledných šesť týždňov sú straty ruských okupačných síl najvyššie od začiatku invázie na Ukrajinu.


Zdroj: SITA.sk - Rusko zaplatilo za postup pri Avdijivke tisíckami životov, od začiatku invázie na Ukrajinu ide o najvyššie straty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová: Vyčleňovanie občianskych organizácií a ich negatívne označovanie prispieva k rastu nedôvery a polarizácii
<< predchádzajúci článok
Ukrajina by sa podľa Stoltenberga mala pripraviť na intenzívnejšie ruské raketové údery