19. augusta 2018

Rusnák dvoma gólmi v nadstavení zariadil triumf Salt Lake v MLS

Albert Rusnák, archívna snímka.

Albert Rusnák, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Houston 19. augusta (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák bol ústrednou postavou sobotňajšieho duelu zámorskej MLS v Houstone. Dvoma gólmi v nadstavenom čase zariadil triumf svojho tímu Real Salt Lake nad domácim Dynamom 2:1.

Rusnák prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč za Argentínčana Pabla Ruiza v 39. minúte a jeho chvíle prišli v úplnom závere duelu. Najskôr v 93. minúte zmazal jednogólové manko a v desiatej minúte nadstavenia z pokutového kopu rozhodol o zisku troch bodov pre svoj tím. Ten sa vďaka tomu posunul na štvrtú priečku Západnej konferencie súťaže. Istú účasť v play off má prvých šesť mužstiev.

Real Salt Lake zaznamenal iba druhý triumf na ihriskách súperov v prebiehajúcej sezóne. Rusnák má na konte celkovo sedem gólov v 24 stretnutiach.