03. augusta 2006

Ružomberok postúpil do 3. predkola Ligy majstrov

Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2006/07. V dramatickom odvetnom stretnutí 2. predkola zverenci trénera Františka Komňackého zdolali po výbornom výkone švédskeho ...

RUŽOMBEROK 2. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2006/07. V dramatickom odvetnom stretnutí 2. predkola zverenci trénera Františka Komňackého zdolali po výbornom výkone švédskeho šampióna Djurgaardens IF 3:1 (2:0) a keďže v prvom stretnutí pred týždňom vo Švédsku podľahli len 0:1, zaslúžene budú môcť vyzvať v dvojzápase o postup do hlavnej fázy LM ruského šampióna CSKA Moskva (prvý zápas sa hrá 8., resp. 9. augusta v Moskve, odveta 22. resp. 23. augusta v Ružomberku).
Ružomberok odvetný zápas s Djurgaardenom výborne rozbehol, keď už po 18 minútach bol na ukazovateli skóre postupový stav 2:0. Oba úspešné zásahy prišli z tlaku na konci prvej štvrťhodinky, keď sa v rozpätí štyroch minút strelecky presadili Igor Žofčák a Marián Tomčák. Na 1:2 z pohľadu Švédov znižoval v 76. min útočník Jones Kusi-Asare, ale posledné slovo mal v 87. min český útočník v službách Ružomberka Jan Nezmar, ktorý upravil na konečných a postupových 3:1.