Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. decembra 2006

Rybári vylovili 66 tiel pasažierov potopeného trajektuRybárske člny vylovili v nedeľu 66 tiel z Jávskeho mora, kde sa v piatok v noci počas divokej búrky potopil trajekt s viac ako 600 ľuďmi na palube. Informovala o tom indonézska agentúra Antara. ...Zdieľať

SEMARANG 31. decembra (WEBNOVINY) - Rybárske člny vylovili v nedeľu 66 tiel z Jávskeho mora, kde sa v piatok v noci počas divokej búrky potopil trajekt s viac ako 600 ľuďmi na palube. Informovala o tom indonézska agentúra Antara. Podľa záchranárov tragédiu prežilo 109 ľudí, ktorých našli v sobotu plávať na mori na kúskoch dreva, v preplnených záchranných člnoch alebo vysilených na brehu na najbližších ostrovoch. Indonézski rybári našli na mori v nedeľu ráno ďalších 18 ľudí, ktorí boli okamžite prevezení do nemocnice. Po niekoľko sto nezvestných naďalej v oblasti pátrajú desiatky lodí a rybárskych člnov, helikoptéry i lietadlá. Pátranie však stále sťažuje zlé počasie a rozbúrené more, kde vlny dosahujú päť až šesť metrov.

Trajekt Senopati Nusantara, ktorý smeroval z prístavu Kumaj na ostrove Kalimantan do jávskeho mesta Semarang, sa potopil v piatok okolo polnoci pri severnom pobreží Jávy. Podľa posledných informácií bolo na palube trajektu 638 ľudí. Na trajekte boli dva záchranné člny, 47 nafukovacích člnov pre 1175 ľudí a 1125 záchranných viest. Prevrátenie a následné potopenie trajektu pravdepodobne spôsobila silná búrka, počas ktorej sa cez palubu prehnali 5 metrové vlny.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neďaleko pobrežia objavili nové zásoby zemného plynu
<< predchádzajúci článok
Strana Baas vyzvala na odvetu za smrť Saddáma

Rybári vylovili 66 tiel pasažierov potopeného trajektu - diskusné fórum čitateľov