23. júna 2008

Rybáriková nedohrala, v treťom sete vedie 4:2

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala v pondelok svoj súboj 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (celková dotácia 11,812 mil. libier). Devätnásťročná ...

LONDÝN 23. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala v pondelok svoj súboj 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (celková dotácia 11,812 mil. libier). Devätnásťročná slovenská debutantka v hlavnej súťaži žien vyhrala prvý set nad Rumunkou Monicou Niculescovou hladko 6:1, druhý však prehrala 3:6. V treťom dejstve sa úspešná slovenská kvalifikantka po brejku ujala vedenia 3:1 a neskôr 4:2 a vtedy organizátori tento súboj prerušili pre tmu. Dohrávať sa bude v utorok. V pondelok sa na trávnatých dvorcoch All England Clube okrem Rybárikovej predstavili v 1. kole dvojhry aj Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý. Obaja svoje zápasy prehrali a so singlovou súťažou sa rozlúčili. Dvojhra žien - 1. kolo: Magdaléna Rybáriková (SR) - Monica Niculescová (Rum.) 6:1, 3:6, 4:2 - prerušené pre tmu Úvod zápasu na dvorci č. 9 vyšiel slovenskej debutantke v hlavnej wimbledonskej súťaži výborne. V treťom geme síce slovenská tenistka stratila svoje podanie, ale od tohto okamihu už brala jeden gem za druhým a set vyhrala hladko za 29 minút 6:1. V druhom sete mladá Slovenka nezachytila nástup súperky, ktorá jej ušla na 4:0. Rybáriková potom znížila na 2:4, ale druhý brejk už nezmazala a set prehrala 3:6. Rozhodujúce dejstvo sa hralo tesne pred, ale aj po 21.00 h večer miestneho času. Slovenka mala vo štvrtom geme pri podaní Rumunky šancu na brejk na 3:1, a na tretí pokus ju aj využila. Potom sa ešte chvíľu hralo, obe hráčky získali po jednom geme, kým zápas definitívne neprerušili pre tmu. SITA