04. októbra 2009

Rybáriková skončila na turnaji v Pekingu

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Premier Mandatory, dotácia 4,5 mil. USD, tvrdý povrch vonku) hneď v 1. kole dvojhry. ...

sPEKING 4. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Premier Mandatory, dotácia 4,5 mil. USD, tvrdý povrch vonku) hneď v 1. kole dvojhry. Rybáriková v nedeľňajšom súboji nestačila na štrnástu nasadenú Francúzku Marion Bartoliovú a podľahla jej za 130 minút 2:6, 6:4, 3:6. Slovenská fedcupová reprezentantka Rybáriková si tak nedala darček k 21. narodeninám, ktoré oslavuje práve v nedeľu.

Štvrťfinalistka turnajov v Soule a Tokiu z ostatných dvoch týždňov v olympijskom pekinskom areáli tak trochu doplatila na ťažký žreb, keď už v 1. kole dostala za súperku jednu z nasadených a najmä kvalitných hráčok. Rybáriková (49. v rebríčku WTA) má po nedeli proti 25-ročnej Bartoliovej (14.) bilanciu 1:2 a všetky tri zápasy odohrali proti sebe v tomto roku. Za prehru z mexického Monterrey sa súperke revanšovala v auguste v New Havene, keď za stavu 1:6, 7:6 (5), 2:0 z pohľadu piešťanskej rodáčky favorizovaná Francúzka odstúpila. Víťazku teraz bude čakať Belgičanka Yanina Wickmayerová alebo Ruska Alisa Klejbanovová.

Dvojhra - 1. kolo:
Marion Bartoliová (14-Fr.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:2, 4:6, 6:3 za 130 minút