01. septembra 2009

Safinová sa dostala zo stavu 0:3 v treťom sete na US Open

Záverečný štvrtý grandslamový turnaj tenisovej sezóny US Open v New Yorku sa takmer dočkal svojej prvej obrovskej senzácie. Jednotka dvojhry žien i svetového rebríčka WTA Tour Dinara Safinová z ...

NEW YORK 1. septembra (WEBNOVINY) - Záverečný štvrtý grandslamový turnaj tenisovej sezóny US Open v New Yorku sa takmer dočkal svojej prvej obrovskej senzácie. Jednotka dvojhry žien i svetového rebríčka WTA Tour Dinara Safinová z Ruska prehrávala v utorňajšom stretnutí 1. kola s 18-ročnou austrálskou držiteľkou voľnej karty Oliwiou Rogowskou (167. v renkingu) 0:3 v treťom sete a čelila vo štvrtom geme brejkbalovej hrozbe, napokon však za 155 minút zvíťazila po boji 6:7 (5), 6:2, 6:4.

Finalistka tohtoročných melbournských Australian Open i parížskeho Roland Garros predviedla len 18 víťazných úderov a urobila 48 nevynútených chýb (11 dvojchýb), mladučká austrálska súperka popri 19 "winneroch" urobila až 65 nevynútených chýb. Safinová, ktorá odvrátila črtajúci sa tretí neúspech v rade, si v 2. kole zmeria sily s postupujúcou z duelu Poľky Urszuly Radwanskej s takisto nenasadenou Nemkou Kristinou Barroisovou.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Julie Coinová (Fr.) - Eva Hrdinová (ČR) 6:3, 6:3
Gisela Dulková (Arg.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:3, 5:7, 6:4
Sabine Lisická (23-Nem.) - Aravane Rezaiová (Fr.) 7:6 (4), 6:7 (4), 6:1
Dinara Safinová (1-Rus.) - Olivia Rogowská (Austr.) 6:7 (5), 6:2, 6:4
Tathiana Garbinová (Tal.) - Mallory Cecilová (USA) 6:0, 6:1
Anastasia Rodionovová (Austr.) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:0, 4:6, 6:1
Melanie Oudinová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:1, 6:2
Naďa Petrovová (13-Rus.) - Katarina Srebotniková (Slovin.) 6:3, 6:3
Anastasija Sevastovová (Lot.) -Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) 6:3, 7:5
Patty Schnyderová (19-Švajč.) - Lucie Šafářová (ČR) 4:6, 6:3, 7:6 (6)
Aľona Bondarenková (30-Ukr.) - Alla Kudriavcevová (Rus.) 3:6, 6:3, 6:2
Caroline Wozniacká (9-Dán.) - Galina Voskobojevová (Kaz.) 6:4, 6:0
Sara Erraniová (Tal.) - Arantxa Rusová (Hol.) 6:0, 6:3
Šuai Pcheng (Čína) - Jarmila Grothová (Austr.) 6:2, 6:3