07. marca 2010

Sagan piaty v prológu pretekov Paríž - Nice

Víťazom nedeľňajšieho 8 km prológu cyklistických pretekov Paríž - Nice sa v Montfort-l'Amaury stal Holanďan Lars Boom časom 10,56 min. Druhý skončil Nemec Jens ...

Lars Boom

PARÍŽ 7. marca (WEBNOVINY) - Víťazom nedeľňajšieho 8 km prológu cyklistických pretekov Paríž - Nice sa v Montfort-l'Amaury stal Holanďan Lars Boom časom 10,56 min. Druhý skončil Nemec Jens Voigt s odstupom troch sekúnd. Na treťom mieste figuroval Levi Leipheimer z USA. Slovenský reprezentant Peter Sagan z talianskeho tímu Liquigas dosiahol piaty najlepší čas, keď za víťazom zaostal o 10 sekúnd.

"V okolí Paríža bolo chladné počasie, teplota okolo nuly a fúkal studený vietor. Prvých päťsto metrov bolo katastrofálnych, išli sme po kockatých dlaždiciach, čo veľmi natriasalo, ešteže nepršalo. Na trati bol v úvode veľký kopec, z ktorého nasledoval kolmý zjazd a nepríjemná zákruta. Najťažšie však boli posledné dva kilometre, ktoré sa išli proti silnému vetru, ale ja som dal do záveru maximum. Rozhodne som nečakal, že sa umiestním takto vysoko, ba dokonca najlepšie z tímu. Ušla sa mi pochvala od viacerých, ale asi najlepšie mi padla z úst šéfa Liquigasu Roberta Amadia, ktorý bol s nami v Paríži," povedal bezprostredne po pretekoch svojej agentúre Optimus Agency dvadsaťročný Peter Sagan, ktorý je na izbe spoločne s Belgičanom Frederikom Willemsom. "On mi vie poradiť, je to skvelý človek i borec," dodal Sagan, ktorého od pondelka čakajú náročné dvestokilometrové etapy smerom na juh Francúzska. Cyklistické preteky Paríž - Nice sa konajú už od roku 1933.

Výsledky nedeľňajšieho 8 km prológu cyklistických pretekov Paríž - Nice:
1. Lars Boom (Hol.) Rabobank 10:56 min, 2. Jens Voigt (Nem.) Team Saxo Bank +3 s, 3. Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack +6, 4. Alberto Contador (Šp.) Astana +6, 5. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Doimo +10, 6. Xavier Tondo (Šp.) Cervélo Test Team +10, 7. David Millar (V. Brit.) Garmin - Transitions +11, 8. Luis-Leon Sanchez (Šp.) Caisse d'Epargne +12, 9. Roman Kreuziger (ČR) Liquigas - Doimo +13, 10. Samuel Sanchez (Šp.) Euskatltel - Euskadi +:15.