Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2010

Sarkozy chcel uraziť novinára. Povedal mu, že je pedofil



Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy si minulý týždeň pred novinármi zažartoval na tému pedofílie a opäť tak rozbúril debatu o svojom nevyberanom slovníku. Incident sa odohral v piatok ...



Zdieľať
sarkozy Foto: SITA, APPARÍŽ 25. novembra (WEBNOVINY) - Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy si minulý týždeň pred novinármi zažartoval na tému pedofílie a opäť tak rozbúril debatu o svojom nevyberanom slovníku. Incident sa odohral v piatok pred začiatkom summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) v portugalskom Lisabone. Na otázku reportérov, či sa môže vyjadriť k škandálom okolo ilegálneho predaja zbraní v 90. rokoch a či môže priznať, že v kauze hral nejakú rolu, Sarkozy novinárov vyzval, aby si dávali pozor na falošné obvinenia.

"Vyzerá to tak, že ste pedofil... Kto mi to povedal? Som o tom hlboko presvedčený," odpovedal s dávkou neskrývaného sarkazmu prezident. Tieto slová pritom povedal na neverejnom stretnutí s novinármi, jeden z nich si však celú konverzáciu nahral na diktafón. Neskôr, keď Sarkozy reportérom oznámil, že ho čaká obed, jeden z nich poznamenal: "Dúfame, že sme vám nepokazili apetít". Prezident reagoval slovami: "Samozrejme, že nie. Nič si z toho nerobte, pedofil." Na zvukovom zázname z incidentu je po tejto prezidentovej poznámke počuť búrlivý smiech reportérov.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Pred teroristami už nebudú Američania varovať farbami
<< predchádzajúci článok
Počet obetí tlačenice v Kambodži znížili viac než o sto