Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

SaS chce, aby rezort školstva predkladal správu o stave vzdelávaniaNa archívnej snímke Zuzana Zimenová.Zdieľať
Na archívnej snímke Zuzana Zimenová. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 15. mája (TASR) - Ministerstvo školstva by malo každoročne predkladať Národnej rade (NR) SR správu o stave a úrovni vzdelávania v školách a v školských zariadeniach. Predpokladá to novela zákona o štátnej správe v školstve a v školskej samospráve, ktorú predložila Zuzana Zimenová z klubu SaS. Diskusia o návrhu otvorila piaty rokovací deň 45. parlamentnej schôdze.


"NR SR získa cenný podklad na svoju zákonodarnú činnosť," podotkla Zimenová s tým, že správa každoročne prináša závažné zistenia, ktorými by sa mali poslanci zaoberať. Doteraz je podľa jej slov zvykom prerokovať túto správu v školskom parlamentom výbore. Hoci to považuje za dobrú tradíciu, problém vidí v tom, že často ide o povrchné formálne prerokovanie. Zimenová je presvedčená, že výročná správa hlavného inšpektora je rovnako dôležitá ako iné správy, ktorými sa parlament zaoberá.

Poslanci majú rozhodovať aj o doteraz prerokovaných bodoch. Medzi očakávanými je novela zákona o štátnych symboloch, ktorou chce Most-Híd opraviť nedávno schválený zákon od SNS. Národniari chceli viac chrániť štátne symboly, ale presadili aj spornú zmenu týkajúcu sa spievania a hrania cudzej štátnej hymny. Most-Híd navrhuje obmedzenie vypustiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národná cena DOBRÉ SRDCE pozná finalistov
<< predchádzajúci článok
AfD si osvojila klimatoskeptickú politiku, útočí na Thunbergovú

SaS chce, aby rezort školstva predkladal správu o stave vzdelávania - diskusné fórum čitateľov