Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júna 2013

Šéfom Kiskovho petičného výboru je hokejový tréner Ján FilcObčiansky prezidentský kandidát Andrej Kiska dnes odštartoval zber podpisov pod svoju kandidatúru. Šéfom jeho petičného výboru sa stal úspešný hokejový tréner Ján Filc. Petičné ...Zdieľať
andrej kiska jan filc BRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) - Občiansky prezidentský kandidát Andrej Kiska dnes odštartoval zber podpisov pod svoju kandidatúru. Šéfom jeho petičného výboru sa stal úspešný hokejový tréner Ján Filc.


Petičné hárky medzi prvými podpísali známe osobnosti Zuzana Kronerová, Maroš Kramár, Dušan Hanák, Anna Šišková, Juraj Kemka a ďalší.

V uliciach sa už objavila tisícka bilbordov. Podľa Kisku je to kampaň na zber podpisov a potrvá mesiac. Zaplatí za ňu asi 100-tisíc eur z vlastných peňazí. Aj naďalej chce kampaň financovať z vlastných zdrojov. "Od žiadneho sponzora alebo kohokoľvek neprijmem ani jeden cent. Chcem byť vždy objektívny a nezávislý a preto nechcem od nikoho ani jeden cent," dodal Kiska.

Pokiaľ ho verejne podporí niektorá štandardná politická strana, za dôveru sa poďakuje a prijme ju. "Vždy sa budem riadiť svojim vlastným vedomím a svedomím a keď mi aj niektorá politická strana vyjadrí podporu, nebude to nikdy znamenať, že pokiaľ bude robiť niečo, s čím ja nebudem súhlasiť, že to jasne nahlas nepoviem," zdôraznil. Za štandardnú politickú stranu považuje aj Smer-SD. "Kandidujem ako nezávislý a nestranícky kandidát a svoju kandidatúru opieram výlučne o podporu od občanov. Preto chcem zbierať podpisy po celom Slovensku za pomoci ľudí, ktorí sú presvedčení tak ako ja, že Slovensko potrebuje zmenu," vyhlásil Kiska. Podpisy chce zbierať za pomoci dobrovoľníkov.

Šéfom jeho petičného výboru je "zlatý hokejový tréner" Ján Filc. Kiska ho považuje za symbol slušnosti a zmeny k lepšiemu, čo podľa neho dokázal počas profesionálneho pôsobenia v hokejovom prostredí. Kiska skonštatoval, že s Jánom Filcom ho nespája len rovnaký názor na spoločnosť. "Je človek, ktorý dokáže motivovať ľudí a dať ich dokopy, aby išli za jasným cieľom, za víťazstvom," povedal Kiska.

"Chcem mať za prezidenta silnú osobnosť, ktorá pozná skutočné problémy ľudí a nie je prepletená s politikmi a mocenskými záujmami," povedal Filc, ktorý Kiskove aktivity sleduje už roky. Ako uviedol, vývoj v spoločnosti v oblasti spoločenskej aj politickej dospel do štádia, že sa rozhodol hľadať človeka nestraníckeho, nezávislého s manažérskou skúsenosťou. "Jeho ľudský rozmer ma presvedčil o tom, že si myslím, že bude vhodným kandidátom, keď sa nám podarí urobiť to, čo máme urobiť," dodal. Ďalšími členmi Kiskovho petičného výboru sú Silvia Lavríková, ktorej v ťažkej životnej situácii pomohol práve Dobrý anjel Andreja Kisku, a študentka práva Vladimíra Ledecká.

Prezidentský kandidát Kiska prezradil, že od februára absolvoval viacero návštev menších aj väčších miest. Na diskusiách sa stretol takmer s tisíckou ľudí, s ktorými hovorili o tom, ako zmeniť spoločnosť. "Ľudia sú skutočne unavení z politikov ako takých, sú sklamaní z nich a politici strácajú dôveru," povedal Kiska. Podľa neho sú ľudia radi, že do politiky prichádzajú noví ľudia s novými víziami a chcú nezávislého prezidenta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dolár v utorok posilnil voči jenu, oproti euru klesol
<< predchádzajúci článok
Egyptský súd uväznil amerických zamestnancov mimovládiek

Šéfom Kiskovho petičného výboru je hokejový tréner Ján Filc - diskusné fórum čitateľov

Šéfom petičného výboru sa statl Filc5.6. 5:59:04