24. januára 2014

Sekera bol hviezdou, zaznamenal tri body a strelil víťazný gól

Andrej Sekera a Radek Dvořák oslavujú gól

Andrej Sekera a Radek Dvořák oslavujú gól Foto: TASR/AP
New York 24. januára (TASR) - Slovenský obranca Andrej Sekera sa gólom a dvoma asistenciami výrazne podieľal na triumfe hokejistov Caroliny v zápase NHL na ľade svojho bývalého tímu Buffala 5:3. Jeho krajan Jaroslav Halák vychytal triumf St. Louis v New Yorku nad domácimi Rangers 2:1 a oboch olympionikov vyhlásili za druhú hviezdu svojich zápasov.

Sekera patril opäť k najvyťaženejším hráčom Hurricanes a po dvoch asistenciách sa v 50. minúte prezentoval ôsmym gólom v sezóne, ktorý mal napokon prívlastok víťazný. Reprezentačného zadáka okrem toho zdobila aj bilancia štyroch plusových bodov. Halák privádzal v Madison Square Garden do zúfalstva domácich "jazdcov", keď kryl 34 z 35 striel a mal vyše 97-percentnú úspešnosť zákrokov. V noci na piatok sa do štatistík asistenciou zapísal aj ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš, jeho Philadelphia ale prehrala v Columbuse 2:5. Blue Jackets tak svoj klubový rekord posunuli už na osem výhier v sérii.

Jaroslav Halák v akcii. Foto: TASR/AP

Buffalo Sabers vs Carolina Hurricanes

New York Rangers vs St. Louis

Výsledky NHL:

Buffalo - Carolina 3:5 /za hostí Sekera 1+2/, NY Rangers - St. Louis 1:2 /za hostí kryl Halák 34 z 35 striel/, Columbus - Philadelphia 5:2 /za hostí Meszároš 0+1/, Tampa Bay - Ottawa 4:3 pp a sn, NY Islanders - Pittsburgh 4:6, Minnesota - Chicago 2:1, Dallas - Toronto 7:1, Vancouver - Nashville 1:2, Anaheim - Los Angeles 2:1, San Jose - Winnipeg 1:0 v 3. tretine