24. marca 2008

Semifinále EXT - Košice s prvým mečbalom

Hokejistov HC Košice po pondelkovom víťazstve nad HK 36 Skalica v piatom semifinále Slovnaft extraligy delí od postupu do finále už iba jedna výhra. Košičania sa v sérii ujali vedenia 3:2, v poradí ...

KOŠICE 24. marca (WEBNOVINY) - Hokejistov HC Košice po pondelkovom víťazstve nad HK 36 Skalica v piatom semifinále Slovnaft extraligy delí od postupu do finále už iba jedna výhra. Košičania sa v sérii ujali vedenia 3:2, v poradí šiesty zápas sa hrá v stredu 26. marca v Skalici. Košice pokračujú vo víťaznej sérii v Steel Arene, na Veľkonočný pondelok si pripísali šestnástu výhru v rade a pod vedením trénera Rostislava Čadu v domácom prostredí ešte neprehrali. Naposledy najmodernejšiu arénu na Slovensku pokoril Slovan Bratislava pri výhre 4:3 po samostatných nájazdoch 29. decembra 2007. V tohtoročnom semifinále medzi Košicami a Skalicou i naďalej platí, že domáci tím vždy vyhráva. Pravidlo sa neporušilo ani v pondelok. Skalica pozornou defenzívou držala dlho výsledok 0:0. Košičania sa síce často dostávali pred Pavla Rybára, dlho však boli neefektívni. Hostia zo Záhoria podnikali rýchle protiútoky a aj Miroslav Lipovský sa musel mať na pozore. Skalickú obranu pokoril až v polovici duelu Špilár, v tretej tretine však už Košice definitívne strhli víťazstvo na svoju stranu. Skalica prišla v zápase o Miroslava Zálešáka, ktorý sa po strete s Rudolfom Hunom ešte v prvej tretine zranil a odišiel do košickej nemocnice. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií by mala čakať Zálešáka operácia ramena a sezóna sa preňho pravdepodobne skončí. Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 5. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - HK 36 Skalica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 3:2 Góly: 30. Špilár (P. Bartoš, Javín), 50. Michel Miklík (S. Gron), 52. Kledrowetz (S. Gron, Kmiť) Vylúčení: 12:15 na 2 min, navyše: 52. Špilár 10 min nešp. správanie, 53. Šimurda 5+10+DKZ za údery - 46. T. Višňovský, 52. Pálffy 10 min nešp. správanie, 53. Škadra 10+DKZ za údery, 53. Šátek 5+DKZ za napadnutie, 56. Rybár 10 min za údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 8347 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, P. Mocek, Jendek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Kmiť, Rudolf Huna - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Weissmann, Pleva, M. Bartánus Skalica: Rybár - Vlk, Gründling, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Šátek, Horský, Malík Od úvodného buly to bol boj o každý meter ľadu, nasadenie a nervozita sa podpísali pod trinásť vylúčených v úvodnej dvadsaťminútovke. Košičania mali v prvých štyroch minútach na lavici hanby troch hráčov. S Vlkovou strelou od modrej si pri presilovke v úvode Lipovský poradil, na opačnej strane sa do nájazdu dostal v oslabení Huna, ale Rybár jeho úmysel vystihol. Skalica potom premrhala vyše minútovú presilovku piatich proti trom, počas ktorej mohla dokonca inkasovať z hokejky Grona. V početnej výhode v 11. min to zasa skúšal domáci Gron, ale Rybár aj so šťastím jeho tvrdú ranu vyrazil. Do ideálnej pozície sa po Kledrowetzovej žŕdke dostal následne v 13. min Kmiť, nasledoval skvelý zákrok skalického gólmana. Potom hrali hostia ďalšiu 1,5-minútovú presilovku piatich proti trom, aj Kocákovu možnosť zlikvidoval Lipovský. Nasledovala rovnaká početná výhoda Košíc, ale ani Gron a po ňom Faith zblízka bránku netrafili. V úvode druhej tretiny sa pred Rybárom ocitol Miklík, ale mieril vysoko nad. Pri vylúčení Malíka to skúšal pretlačiť za skalického brankára Jendek. Vo výbornej pozícii sa druhýkrát v stretnutí ocitol Kmiť, minul však bránku. V polovici stretnutia pri presilovke však našiel Bartoš ideálne Špilára a ten pohotovo poslal puk do siete - 1:0. Hneď na to mohol vyrovnať Školiak, ale bekhendom trafil žŕdku. Pokusy Pašeka a vzápätí aj Malíka Lipovský vyrazil. V 43. min nastrelil Košičan Gron žŕdku, aby vzápätí z protiútoku zlikvidoval Lipovský nájazd Pálffyho. V polovici tretej tretiny nepokrytý Miklík poistil vedenie domáceho tímu. Potom sa pochytili Špilár s Pálffym, Košičania z následnej presilovky vyťažili tretí gól, keď pri hre štyroch proti trom bombou od modrej skóroval Kledrowetz. Na ľade sa iskrilo a v 53. min sa za košickou bránkou strhla mela, rozhodcovia udeľovali jeden trest za druhým. Zápas sa už dohral v nervóznej atmosfére a Košice sa napokon tešili z tretej výhry v semifinálovej sérii. SITA