05. mája 2015

Semifinále Ligy majstrov: Juventus Turín - Real Madrid 1:1

Futbalista Juventusu Turín Leonardo Bonucci a hráč Realu Gareth Bale v prvom semifinálovom zápase Ligy majstrov Juventus Turín - Real Madrid v Turíne 5. mája 2015. Foto: TASR/AP

Bratislava 5. mája (TASR) - Futbalisti obhajcu titulu Realu Madrid remizovali po prvom polčase úvodného semifinálového zápasu Ligy majstrov 2014/2015 na štadióne v Turíne s domácim Juventusom 1:1.

Skóre otvoril bývalý hráč "bieleho baletu" Alvaro Morata v 9. minúte, v 27. minúte vyrovnal Cristiano Ronaldo jeho 76. gólom v LM a 54. v tejto sezóne. Odveta je na programe 13. mája na Santiago Bernabeu.
Futbalista Realu Cristiano Ronaldo strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1 v prvom semifinálovom zápase Ligy majstrov Juventus Turín - Real Madrid v Turíne 5. mája 2015 Foto: TASR/AP

Tréner hostí Carlo Ancelotti z Talianska zvolil rozostavenie 4-4-2 a do útoku nasadil duo Cristiano Ronaldo a Gareth Bale. Jeho trénerský kolega Massimiliano Allegri poslal do ohňa to najlepšie čo mal k dispozícii vrátane hviezdnych Andreu Pirla a Carlosa Teveza.
semifinále LM 2014/2015, prvý zápas:
Juventus Turín - Real Madrid 1:1 po prvom polčase
9. Morata - 27. Cristiano Ronaldo, ŽK: Bonucci (Juventus). Rozhodoval: Atkinson (Angl.), 41.000 divákov (vypredané).

zostavy:
Juventus:
Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo, Sturaro – Vidal – Tévez, Morata

Real: Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo – Rodriguez, Ramos, Kroos, Isco – Bale, Cristiano Ronaldo

Slovensko porazilo Slovinsko 3:1, rozhodol dvojgólový Gáborík
ONLINE: Slovensko - Slovinsko 3:1. Slovensko dokonalo megaobrat, hrdinami Laco a kanonier Gáborík