Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2023

Silná búrka zasiahla Rusko a Ukrajinu, približne dva milióny ľudí zostalo bez prúdu (video+foto)Zhruba dva milióny ľudí skončili bez elektriny v dôsledku búrky, ktorá zasiahla Rusko a Ukrajinu. Ako informuje spravodajský portál BBC, Rusko tvrdí, že silný vietor a záplavy spôsobili výpadky ...Zdieľať
russia_crimea_storm_59530 676x451 27.11.2023 (SITA.sk) - Zhruba dva milióny ľudí skončili bez elektriny v dôsledku búrky, ktorá zasiahla Rusko a Ukrajinu.


Ako informuje spravodajský portál BBC, Rusko tvrdí, že silný vietor a záplavy spôsobili výpadky prúdu pre približne 1,9 milióna ľudí na juhu, pričom ráta aj nelegálne anektované ukrajinské oblasti.

Najhoršie zasiahnuté oblasti


Najhoršie zasiahnuté sú podľa ruského ministerstva energetiky Dagestanská republika, Krasnodarský kraji a Rostovská oblasť ako aj ukrajinské oblasti - Donecká, Luhanská, Chersonská a Zaporožská a Krym. Ukrajina informovala, že po snehových búrkach skončilo bez elektriny 2 019 obcí a miest.

Búrka trápi aj Moldavsko, Gruzínsko a Bulharsko.

Lokálne ruské médiá informujú o najmenej štyroch úmrtiach súvisiacich s búrkou. Pri meste Anapa uviazlo na plytčine nákladné plavidlo s 21-člennou posádkou.

Záplavy, husté sneženie aj popadané stromy


V Soči, ktoré zasiahli veľké vlny, sa údajne zrútila trojposchodová budova. V Moskve zase úrady museli nasadiť špeciálnu techniku, aby po silnom snežení vyčistili ulice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Na anektovanom Kryme Moskvou dosadené orgány hlásili záplavy v pobrežných oblastiach, popadané stromy a v Sevastopoli v dôsledku záplav zomrelo okolo 800 exotických rýb v akváriu. Na viacerých miestach na Kryme je teraz mimoriadny stav.

Poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko uviedol, že búrka „vymyla zákopy na okupovanom Kryme, ktoré ruská armáda vykopala na plážach", čo ruská armáda nekomentovala. ​

Silný vietor a snehové búrky


Medzičasom ukrajinská Štátna služba pre mimoriadne situácie informovala, že silný vietor a snehové búrky trápia 16 regiónov.

V najhoršie zasiahnutej Odeskej oblasti z uviaznutých áut podľa jej slov evakuovali 48 ľudí, medzi nimi aj deti.

Odtiahnuť bolo treba 840 vozidiel a najmenej 1 370 nákladných áut je uviaznutých. Doprava je zablokovaná na 14 diaľniciach. Šesť ľudí je podchladených.


Naprieč Ukrajinou zasahuje pri masívnej odpratávacej operácii viac ako 1 500 záchranárov, ktorým pomáhajú policajti, pohraničníci aj národná garda.

V Kyjeve silný vietor poškodil najväčšiu štátnu vlajku, ktorá má rozmery 16 na 24 metrov, a museli ju zvesiť zo stožiara. Predstavitelia mesta uviedli, že vlajku nahradia a znova vztýčia.


Zdroj: SITA.sk - Silná búrka zasiahla Rusko a Ukrajinu, približne dva milióny ľudí zostalo bez prúdu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael a Hamas sa dohodli na predĺžení prímeria, oznámil Katar
<< predchádzajúci článok
Európska únia ratifikovala dohodu o voľnom obchode s Novým Zélandom, investície by sa mali zväčšiť až o 80 percent