Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Škandál v Holandsku, katolíci zneužili tisíce detíÚrady v Holandsku v piatok priznali, že desaťtisíce detí boli od roku 1945 obeťami sexuálneho zneužívania zo strany rímskokatolíckych duchovných. Závery zverejnila nezávislá komisia, ...Zdieľať
cirkev AMSTERDAM 16. decembra  - Úrady v Holandsku v piatok priznali, že desaťtisíce detí boli od roku 1945 obeťami sexuálneho zneužívania zo strany rímskokatolíckych duchovných.


Závery zverejnila nezávislá komisia, ktorú zriadili po množiacich sa protestoch zo strany údajných obetí. Cirkev sa už za svoje pochybenia stihla ospravedlniť.

Komisia odhaduje, že v katolíckych sirotincoch došlo k zneužívaniu asi 10- až 20-tisíc neplnoletých osôb. Zneužívanie sa malo v rokoch 1945 až 1981 odohrávať aj v internátnych školách a seminároch.

Väčšina prípadov nie je "vážneho charakteru", podľa komisie však došlo aj "k niekoľkými tisícom prípadov znásilnenia". Zo záverov vyplýva, že v Holandsku dochádzalo ešte k masovejšiemu sexuálnemu zneužívaniu zo strany cirkvi ako v Írsku, kde škandál otriasol celou verejnosťou.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík o predĺženie nároku na ochranku a auto nepožiada
<< predchádzajúci článok
Americkí vojaci opustili poslednú vojenskú základňu v Iraku

Škandál v Holandsku, katolíci zneužili tisíce detí - diskusné fórum čitateľov