Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. augusta 2013

Škandál v Nemecku, budúci kňazi napodobňovali HitleraDvaja potenciálni budúci kňazi musia opustiť seminár v nemeckom Würzburgu v dôsledku neprijateľných prejavov antisemitského a rasistického charakteru. Informovala o tom dnes tlačová agentúra APA s ...Zdieľať
Würzburg 1. augusta (TASR) - Dvaja potenciálni budúci kňazi musia opustiť seminár v nemeckom Würzburgu v dôsledku neprijateľných prejavov antisemitského a rasistického charakteru. Informovala o tom dnes tlačová agentúra APA s odvolaním sa na arcibiskupa z Bambergu Ludwiga Schicka a biskupa z Würzburgu Friedhelma Hofmanna, ktorí toto rozhodnutie oznámili.

Socha modliaceho sa Hitlera vo vršavskom gete. Foto: TASR/AP

Jeden z vylúčených rozprával podľa poznatkov internej vyšetrovacej komisie úplne neprijateľné vtipy z prostredia koncentračného tábora a parodoval nacistického vodcu Adolfa Hitlera. Druhý popri spoluúčasti na spomínanej paródii zasa nechýbal na koncerte skupiny Frei.Wild, šíriacej ultrapravicové idey.

Komisia pri objasňovaní podozrení vypočula takmer tri desiatky osôb zo seminára i jeho okolia. Jej správa má rozsah viac ako 200 strán a putovala už na prokuratúra vo Würzburgu, ktorá preskúma prípadné trestnoprávne dôsledky aféry.

Existenciu akejsi "hnedej siete" v seminári však komisia vylúčila.

Bamberský arcibiskup Ludwig Schick ďalšie vylúčenia zo seminára nevylúčil, aj keď samotné vedenie inštitúcie postupovalo pri objasňovaní kauzy dôsledne a bez snáh o jej zametenie pod koberec.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký akciový index S&P 500 prvýkrát prekonal hranicu 1700 bodov
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd potvrdil rozsudok voči Berlusconimu

Škandál v Nemecku, budúci kňazi napodobňovali Hitlera - diskusné fórum čitateľov