Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Školský výbor neprerokoval viacero zákonov, nebol uznášaniaschopnýČlenovia Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa stretnú na gestorskom výbore v utorok 18. júna, kde prerokujú viacero návrhov noviel ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 11. júna (TASR) – Členovia Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa stretnú na gestorskom výbore v utorok 18. júna, kde prerokujú viacero návrhov noviel zákonov. Na utorkovom zasadnutí školského parlamentného výboru tak urobiť nemohli, pretože neboli uznášaniaschopní.


Poslanci prerokovali len návrh záverečného účtu kapitoly štátneho rozpočtu SR za rok 2018, konkrétne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR či výročnú správu za uplynulý rok a ročnú závierku Fondu na podporu vzdelávania.

V utorok sa nerozoberalo ani odmeňovanie niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktoré ide do druhého čítania. Tento zákon sa okrem iného zaoberá tým, že od septembra by si mali finančne polepšiť začínajúci učitelia.

Predseda školského parlamentného výboru Ľubomír Petrák (Smer-SD) potvrdil, že o novele zákona o výchove a vzdelávaní, ktorá sa zaoberá zavedením povinného predprimárneho vzdelávania od piatich rokov, sa bude rokovať na ďalšom výbore. Jeho termín zatiaľ nie je známy. Aktuálne sa čaká na stanovisko zo strany Združenia miest a obcí Slovenska.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Procesy overovania kvality armádnych nákupov by sa mali zefektívniť
<< predchádzajúci článok
Na Malte pristála loď s 97 migrantmi

Školský výbor neprerokoval viacero zákonov, nebol uznášaniaschopný - diskusné fórum čitateľov