Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2007

Skončila sa rozprava o zúžení imunityNárodná rada uzavrela rozpravu o opozičnom návrhu novelizácie ústavy, ktorej cieľom je zúžiť imunitu len na výroky prednesené na pôde parlamentu a hlasovanie. Konfrontácia medzi koaličnými a ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Národná rada uzavrela rozpravu o opozičnom návrhu novelizácie ústavy, ktorej cieľom je zúžiť imunitu len na výroky prednesené na pôde parlamentu a hlasovanie. Konfrontácia medzi koaličnými a opozičnými poslancami pokračovala počas rozpravy aj dnes. Poslanec za KDH Daniel Lipšic pripomenul podpredsedovi NR SR a poslancovi za Smer-SD Miroslavovi Čížovi jeho hlasovania v roku 2004 a 2006, keď bol proti zúženiu imunity. „Je fakt, že len hlupák nemení názory a pán poslanec Číž povedal, že teraz je za zúženie imunity,“ poznamenal Lipšic a dodal, že aj napriek tomu Číž za to nebude hlasovať.

Lipšic tiež pripomenul vyjadrenie, že za návrh Smer nebude hlasovať, pretože jedným z navrhovateľov je on. „Takto otvorene, tu spoza rečníckeho pultu takú primitívnu vec málokedy niekto povedal,“ zdôraznil. Vyzval poslancov Smeru, aby občanom povedali, že nehlasujú za dobrý návrh preto, že ho niekto iný navrhol. Lipšic trvá na tom, že opozičný návrh je dobrý a je v prospech celého parlamentu.

„Na základe čoho hodnotíte, že je dobrý,“ opýtal sa poslanec za Smer-SD Vladimír Jánoš. Osobne zaň nebude hlasovať, nie preto, že ho predkladá Lipšic, ale preto, že tu bol návrh na zriadenie parlamentnej komisie pre ústavu, ktorá zváži všetky klady a zápory. Za opozičný návrh nebude hlasovať ani poslanec Tibor Cabaj (ĽS-HZDS). Dôvodom nie je podľa neho predkladateľ, ale skutočnosť, že opozícia nepodporila, aby otázky týkajúce sa ústavy riešila komisia. „Ak sa niečo má v ústave meniť, nech sa to pripraví komplexne a potom sa na túto tému bavme,“ povedal Cabaj.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament rokuje o vyslovení nedôvery Topolánkovej vláde
<< predchádzajúci článok
Podľa tretiny ľudí novela ZP nepomôže nezamestnaným