18. apríla 2011

Škrtel: Ukázali sme charakter a silu mužstva

Nedeľňajší šláger 33. kola anglickej futbalovej Premier League medzi FC Arsenal a FC Liverpool (1:1) ponúkol fanúšikom nesmierne ...

martin skrtel Slovenský futbalista v službách FC Liverpool Martin Škrtel.Foto: SITA/APLONDÝN 18. apríla (WEBNOVINY) - Nedeľňajší šláger 33. kola anglickej futbalovej Premier League medzi FC Arsenal a FC Liverpool (1:1) ponúkol fanúšikom nesmierne strhujúci záver.

Oba góly padli z pokutových kopov a oba až v nadstavenom čase, pričom hosťujúci Dirk Kuyt vyrovnal dokonca v 102. minúte. Hlavný arbiter súboja na Emirates Stadium, kde Liverpool ešte nikdy nezvíťazil, nadstavoval pre ošetrovania dvoch opôr LFC Andyho Carrolla a Jamieho Carraghera až osem minút, najskôr nariadil penaltu v prospech

"The Gunners" v 97. min po zákroku Jaya Spearinga na Cesca Fábregasa. Holandský kanonier Arsenalu Robin Van Persie sa nepomýlil a priaznivci domácich začali oslavovať víťazstvo a dotiahnutie sa na vedúci Manchester United na rozdiel štyroch bodov.

"The Reds" však ukázali nezlomnú vôľu a po faule Songa tesne pred domácim pokutovým územím mali výhodu priameho kopu. Luis Suárez síce neobstrelil múr, ale Lucasa Leivu pri pokuse získať loptu zvalcoval Emmanuel Eboué a rozhodca Andre Marriner neváhal a opäť ukázal na biely bod. Posledná strela v zápase patrila Dirkovi Kuytovi, ktorý rozhodol o deľbe bodov a výsledku 1:1.

V zostave hosťujúceho Liverpoolu odohral na poste stopéra opäť celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel, v prvom polčase videl aj žltú kartu. Dvadsaťšesťročný zadák priznal, že Arsenal bol o niečo lepším tímom a mužstvo trénera Kennyho Dalglisha získalo cenný bod. "Arsenal mal viac z hry, ale my sme hrali pozorne zozadu a pokúšali sa o protiútoky. Ukázali sme charakter a silu mužstva a aj po odpískaní penalty sme urobili všetko pre to, aby sme skórovali a odviezli si aspoň bod. To sa nám napokon podarilo a sme spokojní," cituje oficiálna internetová stránka slová Martina Škrtela.

szólj hozzá: A1-1L