Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. októbra 2019

Skupina Peter Bič Project vydáva nový singel, videoklip aj albumNa snímke skupina Peter Bič Project.Zdieľať
Na snímke skupina Peter Bič Project. Foto: Dominika Kentošová
Bratislava 22. októbra (TASR) - Po úspešných singloch Nedívaj sa tak, Z výšky a Láva prichádza skupina Peter Bič Project s ďalším singlom Čoskoro. Kapela k menu vydáva aj videoklip, nakrúcal sa v exteriéroch neďaleko Bratislavy, režisérsky sa oň postaral Martin Hudák, námet a scenár napísal Peter Bič. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.


„Bolo to príjemné natáčanie i navzdory počasiu. Niekoľko dní predtým aj potom bolo nádherné slnečné počasie, iba v deň nášho natáčania bolo celý deň pod mrakom a mrholilo,“ konštatuje Peter Bič. „Ale vlastne, tak to malo byť. Tak ako v skladbe, pri natáčaní, ale aj v živote. Človek si musí v živote prejsť to svoje. Aj hrabnúť rukou na dno, a navzdory všetkým útrapám, nástrahám sa posúvať ďalej, no ten úsmev sa na konci objaví. Niekedy si aj len povedať, že čoskoro, pod modrou oblohou, z vrabca bude orol.“Speváčka Viktória dodáva: „Musím povedať, že z nápadu na tento klip som bola nadšená hneď, ako ho Peter vymyslel a natáčanie som si veľmi užila. Aj keď až tak jednoduché to nebolo, v ľahkých šatách, občas chladný dážď, miestami vajíčka na hlave, či víno alebo šľahačka, čo nakoniec na mne pristáli. Ale, všetko sa dá nakoniec zvládnuť a ustáť. Takže v konečnom dôsledku som rada, že mám túto skúsenosť.“

„Rozhodli sme sa, že všetko uvedieme do života v jeden deň, singel, videoklip aj album,“ uviedol Peter Bič.

Novinkový album dostal názov Labyrint a ponúka deväť piesní, sú nimi Čoskoro, Láva, So mnou sa hráš, Nedívaj sa tak, Stoj, Šťastie, Z výšky, Labyrint a Tichá pieseň.

„Labyrint je pre nás veľmi osobný album. Pre každého z nás. Je celý v slovenčine, je v novej zostave a ešte nebol ani na svete a tri skladby si už našli cestu k svojim poslucháčom. Sme naozaj veľmi radi, že je tu, je to pre nás také znamenie, že sme našli cestu z labyrintu von aj my. Verím, že aj ďalšie skladby z neho sa budú páčiť ako tie predchádzajúce,“ uzatvára Peter Bič.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorický roj Orionidy dosiahne maximum svojej aktivity v utorok
<< predchádzajúci článok
Mária Čírová a Bystrík predstavujú spoločný duet Páslo dievča pávy

Skupina Peter Bič Project vydáva nový singel, videoklip aj album - diskusné fórum čitateľov