09. septembra 2013

Skvelý Sagan zavŕšil v Kanade hetrik a ukázal víťazné gesto

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral záverečnú piatu etapu pretekov Okolo Alberty, ktorá viedla z Okotoksu do Calgary a merala 129,4 km. Dvadsaťtriročný Žilinčan dosiahol tretí triumf na ...

peter sagan CALGARY 9. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral záverečnú piatu etapu pretekov Okolo Alberty, ktorá viedla z Okotoksu do Calgary a merala 129,4 km.

Dvadsaťtriročný Žilinčan dosiahol tretí triumf na premiérovom ročníku kanadského podujatia a definitívne potvrdil zelený dres víťaza bodovacej súťaže. Jazdec tímu Cannondale sa presadil v špurte pelotónu pred Slovincom Lukom Mazgecom a Nemcom Robertom Forsterom. Sagan dosiahol tento rok už 21. triumf.

Už po tridsiatich kilometroch sa vpredu objavilo osem cyklistov. Pelotón však rozdiel kontroloval a nikdy rozostup neprerástol dve minúty. Na záverečných okruhoch v uliciach Calgary sa všetky skupiny spojili, najlepší šprintéri už mysleli na technický dojazd.

Rozhodovalo sa v koncovke: Sagan vletel do poslednej zákruty ako prvý a súperi za ním už iba bojovali o 2. miesto. Jazdec Cannondale mohol ukázať ďalšie víťazné gesto, z prvenstva na páske mal veľkú radosť. Po etape predviedol nadšeným divákom opäť jazdu na zadnom kolese.

Celkovým víťazom pretekov Okolo Alberty sa stal Austrálčan Rohan Dennis z tímu BMC. V konečnom účtovaní mal náskok 18 sekúnd pred Brentom Bookwalterom, tretí skončil Saganov tímový kolega z Cannondale Damiano Caruso.