Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. januára 2018

Slováci a Rakúšania z prihraničných obcí sa zídu na 2. Plese susedovSlováci a Rakúšania z neďalekých prihraničných obcí a Bratislavy sa 20. januára stretnú na druhom Plese susedov, ktorý sa bude konať opäť v hlavnom meste SR. Pre TASR ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 2. januára (TASR) – Slováci a Rakúšania z neďalekých prihraničných obcí a Bratislavy sa 20. januára stretnú na druhom Plese susedov, ktorý sa bude konať opäť v hlavnom meste SR. Pre TASR to dnes uviedla organizátorka plesu, poslankyňa Obecného zastupiteľstva v rakúskom Wolfsthale Zuzana Ondrisová.


"Verím, že aj toto pomôže vzájomnej cezhraničnej spolupráci a vlastne uľahčí aj komunikáciu a budovanie dobrých vzťahov medzi obidvomi stranami, pretože zámerom je, aby sa Slováci aj Rakúšania lepšie spoznali a spriatelili aj prostredníctvom plesu," uviedla Ondrisová.

Na slovensko-rakúskom Plese susedov v Dancehouse Interklub Bratislava na Kramároch očakávajú okolo 150 hostí z Wolfsthalu, Bergu, Hainburgu, Potzneusiedlu a pozvaný je aj nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V programe budú účinkovať obyvatelia z prihraničných rakúskych obcí. Moderovať bude Slávka Halčáková z Wolfsthalu spolu s Rolandom Geldnerom, o predtancovanie sa postará Interklub Bratislava, ktorý otvára aj Ples v opere a nebudú chýbať ani folklórne tance v podaní folklórneho súboru Devín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčšou kybernetickou hrozbou bol vlani ransomvér
<< predchádzajúci článok
V slovenskom preklade vyšla štvrtá kniha ruského autora V. Pelevina

Slováci a Rakúšania z prihraničných obcí sa zídu na 2. Plese susedov - diskusné fórum čitateľov