23. júna 2007

Slováci aj po druhý raz proti Lotyšsku úspešní

Slovenskí volejbaloví reprezentanti nezaváhali ani v druhom z dvojice domácich súbojov s Lotyšskom a v rámci 5. kola C-skupiny Európskej ligy v piatok v Leviciach zvíťazili za 83 minút hladko 3:0. ...

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nezaváhali ani v druhom z dvojice domácich súbojov s Lotyšskom a v rámci 5. kola C-skupiny Európskej ligy v piatok v Leviciach zvíťazili za 83 minút hladko 3:0. Zverenci trénerskej dvojice Vladimír Přidal - Miroslav Palgut si pripísali na konto už ôsme víťazstvo v EL.

Výsledok - Európska liga vo volejbale mužov:

C-skupina - 5. kolo:
Slovensko - Lotyšsko 3:0 (21, 23, 14)
86 min, rozhodovali: Sodja, Isajlovič (Rak.), 900 divákov

Slovensko: Bartík, Masný, Hupka, Sopko, Červeň, Kmeť - libero Pipa (Kohút, Ogurčák, Nemec, Diviš)
Lotyšsko: Medenis, V. Grimailovs, A. Celitans, G. Celitans, Korženevičs, Peda, Iecelnieks, Štals, Kalnins - libero

Prvá polovica prvého setu bola pomerne vyrovnaná. Slovenským volejbalistom sa však podarilo získať náskok 14:10 a potom si už počas zvyšku setu udržiavali 4-5 bodové vedenie, ktoré doviedlo do víťazného konca (25:21). V druhom sete začali lepšie hostia, ktorí vyhrávali už 3:0. Slováci sa potom snažili vyrovnať, čo sa im za stavu 11:11 podarilo. Až do konca druhého dejstva sa oba tímy striedali vo vedení. V jeho závere však mali viac šťastia Slováci, ktorí ho získali pomerom 25:23. V tretej časti začali domáci volejbalisti vynikajúco. Po siedmich úspešných podaniach Masného viedli dokonca 7:0. Potom sa zápas už len dohrával. Výsledkom 25:14 získali aj tretí set, celé stretnutie vyhrali hladko 3:0.

Hlas:
Vladimír Přidal (tréner Slovenska): "Našu misiu sme splnili a oba zápasy sme vyhrali jednoznačne. Aj keď kvalita našej hry nebola až taká dobrá, s výsledkami 3:0 som spokojný. Na konci druhého setu sa zdalo, že Pipa sa zranil a nebude môcť hrať ďalej. Jeho stav však nebol vážny a v treťom sete mohol hrať ďalej. V prípade jeho zranenia sme však mali náhradu a na mieste libera by nastúpil Ogurčák. Tretí set bol už našou jasnou záležitosťou. Hostia kazili veľa podaní a ich výkon išiel postupne dole."

FC Differdange 03 - ŠK Slovan Bratislava 0:2