23. júna 2007

FC Differdange 03 - ŠK Slovan Bratislava 0:2

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v úvodnom stretnutí prvého kola letného UEFA-Intertoto Cupu 2007 v luxemburskom meste Esch-sur-Alzette nad domácim tímom FC Differdange 03 2:0 (1:0). O prvý ...

ESCH-SUR-ALZETTE 23. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v úvodnom stretnutí prvého kola letného UEFA-Intertoto Cupu 2007 v luxemburskom meste Esch-sur-Alzette nad domácim tímom FC Differdange 03 2:0 (1:0). O prvý presný zásah sa v 32. min postaral tečovanou strelou spoza šestnástky Miroslav Poliaček a na konečných 2:0 stanovil štyri minúty pred koncom striedajúci Pavol Sedlák. Slovanisti boli počas celého duelu lepším tímom a zaslúžene si pred domácou odvetou, ktorá je naplánovaná na 30. júna o 20.30 h na Tehelnom poli, vytvorili lepšiu východiskovú pozíciu.

FC Differdange 03 - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 32. Poliaček, 86. P. Sedlák, ŽK: 90. Piskor - 81. Chlebek, rozhodovali: Kovačič - Novosel, Havaič (všetci Chorv.)

Differdange: Schlentz - Groune (70. Kintziger), A. Bukvič, Wagner, A. Rodriguez - Amodio (80. P. Ribeiro), Lebresne (80. B. Ribeiro), I. Diop, Peiffer - Soraire - Piskor
Slovan: Kiss - Kosmeľ, Struhár, Hanek, Szabó - Slovák, Chlebek, M. Kubala, Poliaček (58. P. Sedlák) - Masaryk (87. Ľ. Meszároš), Ibragimov

Domáci začali duel proti favorizovanému Slovanu s priveľkým rešpektom, nepokúšali sa o hru smerom dopredu, radšej sa rýchle zbavovali lôpt. Úvodný tlak však "belasí" nevedeli premeniť v gól. V 12. min vystrašil brankára Differdange z 30 metrov Kubala a z protiútoku sa divákom predviedol najaktívnejší domáci hráč Amodio. O dve minúty neskôr v šestnástke šikovne predskočil Rodriguesa Masaryk, no zbytočne padol na zem a nepokúsil sa o zakončenie. V 20. min prihral na rohu veľkého vápna Kosmeľ Slovákovi, ten sa pekne uvoľnil, no vystrelil tesne vedľa spojnice. V 27. min zo strednej vzdialenosti vyskúšal Masaryk a po následnom rohu takmer prekonal Schlentza po zemi Hanek. Zaslúžený gól strelili zverenci Borisa Kitku v 32. min, keď gólman Differdange nestačil na tečovanú strelu Poliačeka spoza šestnástky - 0:1. O päť minút hlavičkoval osamotený Ibragimov vedľa a ten istý hráč zakončoval z diaľky aj v nadstavenom čase. V druhom polčase sa hra čiastočne vyrovnala, Slovan mal menej šancí a domácich púšťal viac do kombinácie. V 64. min skoro zamrazil početnú skupinku fanúšikov hostí šikovný Piskor, ktorý akrobaticky v páde zo 40 metrov takmer prekonal ďaleko pred bránkou stojaceho Kissa. O štyri minúty sa opäť strelou zo strednej vzdialenosti prezentoval Kubala. V 75. min zaujali hosťujúci fanúšikovia hádzaním tenisiek na trávnik a v 81. agilný Piskor, ktorý takmer potrestal zaváhanie Haneka so Struhárom. V 86. však zapršalo na druhej strane, z hranice šestnástky sa do lopty oprel Sedlák a stanovil konečný výsledok 0:2.

Hlas trénera:
Boris Kitka (tréner Slovana): "S výsledkom 2:0 sme spokojní, škoda však, že sme nevydržali vo výkone, ktorý sme podávali v prvých 25 minútach. Potom sme urobili viacero chýb v strede poľa, v druhom polčase sa súper chytil a mal i jednu dve príležitosti. V závere sme však strelili poisťovací gól."