16. apríla 2007

Slováci bez bodu, Minnesota na pokraji vypadnutia

V nedeľňajších zápasoch 1. kola play off zámorskej NHL sa slovenským hokejistom nedarilo a žiadny z nich nedokázal bodovať. Vo Východnej konferencii dokázali „Senátori“ z Ottawy ani nie ...

NEW YORK 16. apríla (WEBNOVINY) - V nedeľňajších zápasoch 1. kola play off zámorskej NHL sa slovenským hokejistom nedarilo a žiadny z nich nedokázal bodovať.

Vo Východnej konferencii dokázali „Senátori“ z Ottawy ani nie 24 hodín po domácej prehre vrátiť Pittsburghu požičané a opäť sa dostať na koňa. Ottawa po výbornej trojgólovej druhej tretine vyhrala tretí duel série (4:2) a ujala sa vedenia 2:1 na zápasy. Hosťujúci obranca Andrej Meszároš zaznamenal v zápase jeden plusový bod a dva strelecké pokusy. Úplne naprázdno vyšiel domáci Ronald Petrovický, ktorý strávil na ľade iba o niečo viac ako 5 minút.

Netradične nasucho vyšli aj Slováci v drese Minnesoty. Elitné duo Gáborík - Demitra dokonca nevyslalo smerom na Bryzgalova ani jednu strelu. Anaheim vďaka skvelej defenzíve na čele s brankárom Bryzgalovom vyhral už tretí zápas a je na prahu postupu do semifinále Západnej konferencie. „Dnes nám súper nedaroval ani kúsok miesta. Zdalo sa mi, akoby na ľade bolo až desať hráčov v bielych dresoch Na chvíľu ste zaváhali a už boli pri vás. Dobre nás vymazali,“ komentoval duel Marián Gáborík. Jedinou formáciou Minnesoty, ktorá sa pravidelnejšie dostávala na dostrel k bránke súpera, bol až štvrtý útok s tretím Slovákom v drese Wild Brankom Radivojevičom. Ten si na svoje konto pripísal 3 strely na bránku a 2 trestné minúty. Štvrtý duel série je na programe už v utorok.

Hokejisti Detroitu opäť neponechali nič na náhodu a aj po druhý raz si poradili s tímom Calgary. Najlepší tím Západu v základnej časti za necelé štyri minúty získal dvojgólový náskok a potom už iba kontroloval vývoj zápasu. Hráči Red Wings vyhrali na strely ešte výraznejšie ako v prvom dueli (51:15) a „plamene“ sa môžu spoliehať iba na to, že rozbehnutého súpera sa im podarí zastaviť v ďalšom zápase už na domácej pôde.

Súboj Dallasu s Vancouverom opäť dospel do predĺženia, no na rozdiel od úvodného stretnutia série teraz trvalo oveľa kratšie. V 68. min rozhodol o výsledku hosťujúci Taylor Pyatt. Hráči Vancouveru neboli v súbojoch s brankárom Turcom úspešní v piatich tretinách v rade (presne 105 minút), keďže predchádzajúci zápas prehrali 0:2. V 46. min však český útočník Jan Bulis zlomil ´Turcovo čaro´ a vynútil predĺženie, v ktorom boli úspešnejší hostia. Ladislav Nagy v domácom drese zaznamenal iba jednu strelu na bránku.

Sumáre:

Východná konferencia:

Pittsburgh - Ottawa 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) - stav série 1:2

Góly: 1. Roberts (Crosby, C. Armstrong), 55. Crosby (Malkin, Recchi) - 19. McAmmond (Preissing, Eaves), 23. Comrie (Fisher, Corvo), 28. Alfredsson (Redden, Heatley), 38. Alfredsson (McAmmond, Emery). Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Talbot - McAmmond na 5 min (obaja za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:25. Brankári: Fleury - Emery. Diváci: 17 132

Západná konferencia:

Detroit - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) - stav série 2:0

Góly: 2. Dacjuk, 4. Lidström (Schneider), 47. Filppula (Franzen, Hudler) - 23. Phaneuf (Huselius, Hamrlík). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 51:15. Brankári: Hašek - Kiprusoff. Diváci: 19 751

Dallas - Vancouver 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) - stav série 1:2

Góly: 34. Barnes (Robidas, Boucher) - 46. Bulis (Hansen, Morrison), 68. Pyatt (Smolinski, Linden). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:37. Brankári: Turco - Luongo. Diváci: 18 532

Minnesota - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) - stav série 0:3

Góly: 60. P. Nummelin (Bouchard) - 17. McDonald (Pronger), 50. R. Niedermayer (Pronger). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:19. Brankári: Bäckström - Bryzgalov. Diváci: 19 224.