Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

05. júla 2022

Slováci milujú folklór. V knihách, hudbe aj v tanciKeď vyšla kniha Odetí do krásy, bola to prvá takáto encyklopedicko-zážitková publikácia. Plná jedinečných fotografií, informácií a zaujímavostí.Zdieľať
Slováci milujú folklór. V knihách, hudbe aj v tanci

„Odetí do krásy bola kniha o mojej záľube, o mojom zberateľstve a o výsledku celoživotnej vášne, ktorou je zbierka krojov,“ povedala autorka Jana Kucbeľová.
Potom prišli Kroje Slovenska a bolo jasné, že Slováci milujú folklór, ľudové umenie, tradície a staré zvyky.

Aj preto vznikajú akcie, ako je Folklór vo fraku - jedinečný hudobný projekt, aký sme na Slovensku ešte nemali. Ukazuje totiž hudbu a tradíciu v novom šate.
Ak máte radi slovenské ľudové piesne a chcete si ich vypočuť v naozaj veľkolepých hudobných úpravách, toto je ten správny tip.
Koncert Folklór vo fraku už bol na Zemplínskej Šírave, najbližšie príde do Nitry a ešte ho uvidíme v Banskej Bystrici a napokon v Bratislave.

Miroslav Dvorský vás pozýva na Folklór vo fraku:

 

 

Slováci milujú folklór

Adriana Kučerová. Miroslav Dvorský. Katka Knechtová...
Aj týchto umelcov uvidíte na najväčšej slovenskej folklórnej show. Monumentálna hudobná show s vyše 100 špičkovými umelcami na pódiu, rozžiari najbližší piatkový večer pod majestátnym Zoborom a predstaví najkrajšie slovenské ľudové piesne v novom impozantnom šate.

Krásne melódie slovenských ľudových piesní odznejú v majestátnej prírodnej kulise v podaní sólistu SND Miroslava Dvorského, opernej divy Adriany Kučerovej, herca a operného speváka Filipa Tůmu.
Ale tiež populárneho folkloristu Štefana Šteca a najúspešnejšej pop-rockovej  speváčky Kataríny Knechtovej s hudobným sprievodom orchestra  Slovenskí symfonici.
Tešte sa na umenie hudobného zoskupenia Sokoly a legendárneho speváckeho zboru Lúčnica, pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša.
Celé podujatie moderuje Štefan Skrúcaný.

 

Tradície všité v nás

Slovensko, krajina pod majestátnymi Tatrami. Krajina spevavého ľudu a bohatých tradícií. Krajina, ktorú stále úprimne milujeme. Má svoje čaro, má svoju nezameniteľnú hudbu, folklór i  kultúru, ktorú nám iné národy ticho závidia.

Zastavme sa teda na chvíľku tam, kde slovenskú silu cítiť najviac.  Vydajme sa na cestu tam, kde  slovenská ľudová pieseň pred stovkami rokov vznikala  – v krásnych regiónoch Slovenska.
Zastavme sa a oslávme krásu  a majestátnosť slovenského  folklóru spôsobom, aký tu ešte nebol.

Termíny koncertov Folklór vo fraku:

24. jún 2022 - Amfiteáter Zemplínska Šírava
8. júl 2022 - Amfiteáter Nitra
28. júl 2022 - Amfiteáter Banská Bystrica
september 2022 Bratislava

Vstupenky si môžete kúpiť na Predpredaj.sk.

PROGRAM v Nitre:

17:30 Otvorenie amfiteátra pre divákov
18:30 - Detský spevácky zbor Dúha
19:00 - Folklórny súbor Borinka
20:00 - Galakoncert FOLKLÓR VO FRAKU

Všetci účinkujúci sa na toto jedinečné podujatie veľmi tešia a prisľúbili divákom, že spravia maximum aby napriek letnej noci zažili zimomriavky z krásneho umeleckého zážitku a hrdosti na krásu slovenskej hudby.

Katka Knechtová vás pozýva na Folklór vo fraku:

 

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Nela Pocisková predstavila novú skladbu Magnet
<< predchádzajúci článok
Kollárovci: Radi vidíme, že naša muzika prináša ľuďom pozitívne emócie