26. mája 2012

Slováci prehrali v Klagenfurte s Poľskom 0:1

Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali s Poliakmi 0:1 v sobotňajšom medzištátnom prípravnom dueli v rakúskom Klagenfurte. O jediný gól merania ...

slovensko polsko KLAGENFURT 26. mája (SITA - od vyslaného redaktora Ladislava Hribika) - Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali s Poliakmi 0:1 v sobotňajšom medzištátnom prípravnom dueli v rakúskom Klagenfurte.

O jediný gól merania síl sa postaral v 30. min presnou hlavičkou po centri Lukasza Piszczeka stopér francúzskeho FC Sochaux Damien Perquis.

Stretnutie bolo zároveň premiérou nového trénerského dua Stanislav Griga - Michal Hipp na lavičke SR. V stredu nastúpia slovenskí futbalisti v Rotterdame proti domácemu Holandsku.

Výsledok:

Slovensko - Poľsko 0:1 (0:1)
Gól: 30. Perquis, ŽK: 85. A. Mierzejewski (Poľsko), rozhodovali: Eisner - Hübler, Braunschmidt (všetci Rak.), 2100 divákov

Slovensko: D. Perniš - Pekarík, Ľ. Michalík, Hubočan, Švento - Kucka (82. R. Procházka), M. Čech - Šesták (57. Guédé), Hamšík, Jendrišek (65. Breznaník) - Hološko (46. M. Bakoš)
Poľsko: W. Szczesny - Piszczek, Wasilewski, Perquis (69. Kaminski), Boenisch - Polanski (46. Matuszczyk), Murawski (46. Dudka) - Blaszczykowski (63. A. Mierzejewski), Obraniak (80. R. Wolski), Rybus - R. Lewandowski (46. Pawel Brožek)
.

I. polčas

Prvú šancu v zápase si vypracoval v 9. min Poliak Rybus, keď jeho strela po prihrávke Boenischa tesne minula slovenskú bránku.

O dve minúty zakončoval po centri Piszczeka kapitán Blaszczykowski a o chvíľu nato skúšal šťastie hlavou stopér Wasilewski, mieril však nad. V 19. min unikol po pravej strane Blaszczykowski, nabil Obraniakovi, ale jeho strela ľavačkou z hranice šestnástky si nenašla cestu medzi tri žrde.

V 26. min mali šancu aj Slováci, Jendriškov pokus o lob však Szczesny chytil bez väčších problémov. Skóre duelu otvoril v 30. min po centri Piszczeka hlavou obranca francúzskeho FC Sochaux Damien Perquis.

Tri minúty pred polčasovou prestávkou trafil do žrde Rybus a o pár sekúnd neskôr vyrazil Szczesny Hamšíkovu nepríjemnú strelu. Mužstvá odchádzali do kabín za stavu 1:0 pre Poľsko.

II. polčas

Po zmene strán ako prvá zaujala v 54. min po rohovom kope Poliakov hlavička striedajúceho Dudku tesne nad bránku.

O minútu neskôr zakončil rýchly protiútok Slovákov len do Szczesného náručia Marek Bakoš. V 67. min sa odrazená lopta po priamom kope dostala na hranici pokutového územia k Čechovi, ten zakončil pravou nohou cez húštinu tiel, ale Szczesny jeho pokus kryl. V 73. min sa na lopte pošmykol Boenisch, Pekarík následne vysunul Hamšíka, ale ten vo veľkej šanci neadresoval presnú finálnu prihrávku pred poľskú bránku.

Vzápätí pálil z 25 m Obraniak, Perniš bol však pozorný. Od 75. min Slováci zatlačili súpera, ktorý sa spoliehal predovšetkým na rýchle kontry, neutvorili si však gólové príležitosti. Do konca zápasu sa už na skóre nič nezmenilo, Poliaci teda vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0.