24. augusta 2013

Slovan prehral na ľade Kuopia 2:4

Na snímke uprostred tréner tímu Slovana Rostislav Čada

Na snímke uprostred tréner tímu Slovana Rostislav Čada Foto: TASR/Pavel Neubauer
Kuopio 24. augusta (TASR) – V sobotňajšom zápase European Trophy prehrali hokejisti HC Slovan Bratislava na ľade fínskeho KalPa Kuopio 2:4.

V prvej tretine zlikvidoval Miroslav Kopřiva sedem striel domácich, no v 17. minúte ho prekonal Jasse Ikonen. Slovanisti odpovedali trikrát, ale bez gólového efektu. V druhom dejstve zvýšila KalPa na 2:0, keď strelou medzi betóny prekonal gólmana "belasých" Miika Koivisto.

Zverenci Rostislava Čadu sa tešili až v záverečnej tretine. Ich zvýšenú aktivitu najprv zužitkoval v 46. minúte Michal Sersen a v 51. minúte bývalý hráč KalPy Peter Ölvecký. Domáci však využili presilovku a v 54. minúte vďaka Lukovi Pitherovi strhli víťazstvo na svoju stranu. V poslednej minúte stanovil ten istý hráč konečný výsledok 4:2 strelou do prázdnej bránky.

Južná divízia:

KalPa Kuopio – HC Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 17. Ikonen (Harjama, Liedes), 28. Koivisto (Junnila), 54. Pither (Halonen) 60. Pither (Lehkonen) – 46. Sersen (Mikúš, Netík), 51. Ölvecký, 2009 divákov, rozhodovali: Hämäläinen, Toikkanen – Niskasaari, Savenius

Slovan Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Brejčák, Štajnoch, Ďatelinka, Tomáš Mikúš – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Ölvecký, Kukumberg – Daňo, Bakoš, Mráz

HV 71 Jönköping - Piráti Chomutov 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Gagnon, 9. Krog, 34. Brithen, 36. Jamtin, 42. Andersson, 44. Strandberg - 20. D. Hruška

Linköpings HC - Sparta Praha 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Grillfors, 16. Almtorp, 46. Rohdin - 34. Kubát.

JYP Jyväskylä - Vienna Capitals 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Góly: 7. Tuppurainen, 10. Auvitu, 32. Abid, 45. Viitanen - 34. Gratton, 48., 49. Schlacher.

Východná divízia:

Djurgardens IF - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Saviano, 31. Lofquist, 36. Holmqvist - 16. Víšek, 53. ČAKAJÍK.

Brynäs IF - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Thuresson - 8. Zohorna, 29. Cetkovský (SOMÍK), 47. Cetkovský, 58. TYBOR (SOMÍK)