24. augusta 2013

MFK Košice - AS Trenčín 0:1 v 7. kole CL

Hráč Košíc Boris Sekulič a vpravo hráč Trenčína Haris Hajradinovič

Hráč Košíc Boris Sekulič a vpravo hráč Trenčína Haris Hajradinovič Foto: TASR/František Iván
Košise 24. augusta (TASR) - O úvodnú šancu stretnutia sa postarali na konci 4. minúty hostia, Hajradinovič však iba minul košickú bránu. O dve minúty neskôr si rovnako počínal strelou spoza šestnástky aj jeho spoluhráč Štefánik. Domáci hráči postupne prebrali iniciatívu a v 9. minúte Oumar Diaby naservíroval loptu pred prázdnu bránu Dudovi, ale ten ju nepochopiteľne netrafil. O štyri minúty neskôr sa dostal do úniku po peknej prihrávke aktívny Oumar Diaby, sám zoči-voči Volešákovi však nepochodil. Vzápätí ten istý hráč iba o centimetre minul Pačindov center smerujúci do päťky súpera. V ďalšom priebehu mali opticky navrch žlto-modrí, hostia pozorne bránili a pokúšali sa o rýchle brejky, s ktorými si domáca obrana dokázala poradiť. V 39. minúte pohotovo a nebezpečne vystrelil Duda, lopta z jeho kopačky letela iba tesne nad. Domáci pokračovali v ofenzívnej hre, v 44. minúte Diaby a Sekulič nedokázali v šestnástke súpera dôrazne zakončiť a v nadstavenom čase prvého dejstva neprekonal Volešáka ani Duda.

Druhé dejstvo odštartovala obrovská príležitosť Bašistu, ktorý si najvyššie vyskočil po rohovom kope, ale Volešák na bránkovej čiare vynikajúco zasiahol. O dve minúty neskôr vystrašil trenčianskeho brankára Sekulič, lopta preletela cez päťku súpera. Z následného protiútoku poslal Van Kessel finálnu prihrávku na Holúbeka a ten sa nepomýlil - 0:1. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke v 59. minúte Pačinda, z dobrej pozície trafil bočnú sieť. Na druhej strane to o tri minúty neskôr skúšal Van Kessel, Tofiloski si s jeho strelou poradil. V ďalšom priebehu bolo viacero nepresností na obidvoch stranách. Košičania napriek snahe o vyrovnanie už nedokázali odpovedať na presný zásah hostí z 53. minúty a po tretí raz v rade prehrali 0:1.

MFK Košice - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 53. Holúbek. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Pačinda, Bukata, Hovančík - Hajradinovič, Kleščík, Baez, Čögley, 2730 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Korijkov, Kavka, Bašista, Sekulič - Šingár, Hovančík - Viazanko (61. Bukata), Duda (82. Ostojič), Pačinda (82. K. Diaby) - O. Diaby

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Rodrigues, Kleščík, Mazáň - Baez - Mondek (64. Bero), Hajradinovič (46. Van Kessel), Štefánik, Holúbek - William (90. Malec)