19. septembra 2008

Slovan rozhodol až v samostatných nájazdoch

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY)- Slovan Bratislava - HK Ardo Nitra 2:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 53. Vaic (Sersen, Kukumberg), rozhodujúci sam. nájazd Vaic - 60. Čaládi (H. Ručkay) Vylúčení: 11:11 na 2 ...

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY)- Slovan Bratislava - HK Ardo Nitra 2:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 53. Vaic (Sersen, Kukumberg), rozhodujúci sam. nájazd Vaic - 60. Čaládi (H. Ručkay) Vylúčení: 11:11 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - Stano, P. Šefčík, 4827 divákov Úvod zápasu mal slávnostný nádych, pod strop haly vytiahli majstrovskú vlajku a úvodné buly vhodil bronzový medailista z OH v Pekingu voľnoštýliar David Musuľbes. Slovan po nemastnom výkone v Banskej Bystrici nastúpil s hrozbou pokút, v úvode sa jeho hráči snažili byť aktívni, ale želaný efekt to nemalo. Domácim viazla kombinácia a finálna fáza. Nitra do Bratislavy neprišla iba brániť a hrala veľmi sympaticky. Slovan môže ďakovať iba Hovimu za to, že po prvej tretine neprehrával. V čistých šanciach sa pred ním ocitli dvakrát Podstavek, Poljaček i Kolník. V úvode druhej časti hry hýril veľkou aktivitou druhý bratislavský útok, Hančák spomedzi kruhov z prvej trafil iba rameno Faltu a osamotený Kukumberg po prihrávke od Dömeho spoza bránky neprestrčil puk popod betóny nitrianskeho gólmana. Hostia hrali potom sedem minút v kuse v početnej výhode, 63 sekúnd aj o dvoch hráčov, skóre sa však ani vtedy nemenilo. Hráčom oboch mužstiev robila problém najmä koncovka, strelecky aktívnejšia bola po dvoch tretinách Nitra (strely 16:27). Nitrania mohli skórovať aj v úvode tretej časti hry, Kolník však ani dvakrát neprekonal ležiaceho Hoviho a Poljaček sa tiež nepresadil v nájazde. Snaha domácich po góle sa skončila v 53. min, keď sa odrazený puk dostal k Vaicovi, a ten ho zasunul za Faltu - 1:0. Keď sa už zdalo, že Slovan si doma pripíše prvé tri tohto sezónne body, unikol Čaládi a 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal. Slovan síce pokračoval v predĺžení v presilovke, avšak neúspešne a rozhodnúť museli až samostatné nájazdy, keď zo šestice exekútorov bol úspešný jedine Vaic. SITA