21. júla 2009

Slovan suverénne do 3. predkola LM proti Olympiakosu

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava suverénne postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2009/2010. Zverenci hlavného trénera Dušana Uhrina st. zvíťazili v utorňajšej odvete ...

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava suverénne postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2009/2010. Zverenci hlavného trénera Dušana Uhrina st. zvíťazili v utorňajšej odvete 2. predkola tejto súťaže na Tehelnom poli nad bosnianskym HŠK Zrinjski Mostar jednoznačne 4:0 (2:0) a v súčte s prvým duelom (0:1 pred týždňom v stredu na Balkáne) zdolali mužstvo kouča Dragana Joviča 4:1.

V dvojzápase 3. predkola najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu sa "belasí" stretnú s gréckym veľkoklubom Olympiakos Pireus. Prvý duel sa bude hrať 28. alebo 29. júla v Bratislave, odveta o týždeň neskôr 4. alebo 5. augusta v Aténach.

Domáci, ktorí museli pred vlastnými fanúšikmi dobiehať jednogólové manko z Mostaru, otvorili skóre už v 13. min, keď presne namieril hlavou Halenár. O šesť minút neskôr svojho spoluhráča úspešne napodobnil Botelho Gaúcho, ktorý prekonal Melhera rovnako hlavou. Po zmene strán sa slovanistom podarilo v 60. min zásluhou aktívneho Halenára zvýšiť na 3:0, v nadstavenom čase pečatil vysoké víťazstvo presnou strelou Sylvestr.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - HŠK Zrinjski Mostar (Bosna a Herceg.) 4:0 (2:0) - prvý zápas: 0:1, do 3. predkola LM 2009/2010 postúpil Slovan Bratislava
Góly: 13. a 60. Halenár, 19. Botelho Gaúcho, 90.+ Sylvestr, ŽK: 37. Saláta, 78. P. Petráš - 26. Zadro, 30. Kordič, rozhodovali: Said Ennjimi - Frédéric Cano, Djemel Zitouni (všetci Fr.), 13 850 divákov

Na hráčoch Slovana bolo od úvodných minút vidieť obrovské odhodlanie zmazať jednogólové manko z prvého duelu v Mostare. Už v 4. min výborne potiahol akciu Saláta, po jeho prihrávke však Gaúcho strieľal len slabo a nepresne a Halenár už zakončiť nedokázal. O dve minúty neskôr na opačnej strane prenikol zľava hrajúci Stojanovič, ktorého center však bezpečne odkopol Dosoudil. Na dlhé minúty to bola zo strany bosnianskeho majstra jediná vážnejšia akcia, v ďalšom priebehu mali zverenci trénera Joviča starosti predovšetkým pred vlastnou šestnástkou. V 12. min ešte Masarykov volej zblízka neprešiel, už o minútu sa však "belasí" predsa len radovali z vedúceho gólu. Slovák zabojoval v súboji o loptu, z úrovne bránkovej čiary ľavačkou odcentroval a Halenár poslal svoju hlavičku do protipohybu brankára - 1:0. V 19. min prišiel druhý gólový moment domácich a opäť z ľavej strany - Slovák vysunul Petráša, ktorého výborný center umiestnil hlavou k ľavej žrdi Botelho Gaúcho - 2:0. Mostar mohol znížiť o päť minút na to, Selimovič však v sľubnej pozícii poslal svoju hlavičku len nad. Po polhodine hry mali slovanisti dve dobré šance na poistenie náskoku. Po akcii najlepšieho muža na trávniku Slováka si však Petrášov center Masaryk zbytočne spracovával v šestnástke a po následnom rohovom kope nešťastne zastavil Kozákovu hlavičku na bránkovej čiare práve útočník Slovana. Pre odchodom do kabín ešte pohrozili aj Bosniaci. V 33. min sa v domácom pokutovom území pekne otočil s loptou Zadro, ale jeho gólovú strelu fantasticky vyrazil Bičík. Ten istý hráč sa do veľkej príležitosti dostal aj v 42. min, v mikrosúboji bol však opäť úspešnejší gólman slovenského šampióna.

Hneď v úvode druhého polčasu mali Uhrinovi zverenci veľkú príležitosť na tretí presný zásah, po akcii Halenára s Kozákom však poslal Masaryk zblízka svoju strelu vedľa ľavej žrde. V 54. min opäť ukázal svoje kvality Bičík, keď výborne vybehol proti Selimovičovi, ktorého skvelo vysunul striedajúci Musa. O päť minút neskôr zahrmelo zase na druhej strane - Slovák zabojoval, vysunul Halenára, ktorý sa zbavil protihráča, no Masaryka nenašiel. Domáci si všetko vynahradili o ďalších 60 sekúnd. Po osi Masaryk - Kozák sa lopta dostal k Halenárovi, ktorý chladnokrvne zvýšil na 3:0. Bývalý zakončovateľ Petržalky dosiahol svoj druhý gól v stretnutí a v 65. min mohol skompletizovať hetrik, ale nastrelil len pravú žrď Melherovej svätyne. V 74. min sa po strele Musu už-už dostával do zakončenia Kordič, chýbal mu však povestný polkrok. V 78. min to skúšal z priameho kopu kapitán hostí Ivankovič, Bičík bol pripravený. V zostávajúcich minútach si už domáci svoj náskok ustrážili, zaslúžený postup do 3. predkola Ligy šampiónov napokon v nadstavenom čase spečatil presnou strelou do siete hostí striedajúci Sylvestr - 4:0.