11. augusta 2015

Slovan v príprave s druhou prehrou, Komete Brno podľahol 1:5

Na snímke hráč Slovana Radovan Puliš.

Na snímke hráč Slovana Radovan Puliš. Foto: TASR/Martin Baumann

Brno 11. augusta (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava utrpeli v príprave na blížiaci sa nový ročník KHL druhú prehru. Český extraligista Kometa Brno ich na domácom ľade zdolal vysoko 5:1, pričom čestný úspech zaznamenali "belasí" len 67 sekúnd pred koncom zásluhou presnej strely Tomáša Starostu.

V domácej bráne dostal pred Marekom Čiliakom prednosť Martin Falter a výborným výkonom otupil útočnú snahu Slovana. Kometu naštartovala už 4. minúta, v ktorej zakončil do odkrytej bránky ukážkovú kombináciu Hruška. Brankár "belasých" Brust musel byť v pohotovosti aj naďalej, a hoci úspešne zlikvidoval ďalšie dve tutovky domácich, v 28. minúte už nedokázal zastaviť presnú strelu Ostřížeka na 2:0. Kým Jeglič na druhej strane v samostatnom nájazde na Faltera neuspel, Kometa pokračovala vo výbornej efektivite. V 44. minúte trafil presne Němec, následne prekonal Brusta dvakrát aj Zohorna. Nulu na konte zmazali hostia až 67 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď sa ujala strela Starostu.

Slovan odohral dosiaľ sedem prípravných duelov, v ktorých päťkrát vyhral a len v dvoch prípadoch našiel premožiteľa. Do ostrého štartu nového ročníka KHL, v ktorom 26. augusta privíta Admiral Vladivostok, ho vyzvú v príprave ešte PSG Zlín a Vítkovice Steel.