01. decembra 2012

Slovan zaváhal v Ružomberku, Košice vyhrali v Bystrici

Výsledky 19. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. 1. FC Tatran Prešov - Spartak Myjava 2:1 (2:0) Góly: 1. M. Marcin, 26. P. Petráš - 59. Z. Harsányi, ŽK: 17. Guba, ...

banska bystrica kosice BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 19. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

1. FC Tatran Prešov - Spartak Myjava 2:1 (2:0)

Góly: 1. M. Marcin, 26. P. Petráš - 59. Z. Harsányi, ŽK: 17. Guba, 29. M. Poliaček, 86. P. Petráš, 87, Jakub Diviš, 90.+ Pribula - 6. Kukoľ, 10. Sládek, 78. Solnička, 86. Dian, 88. Peter Majerník, rozhodovali: Kružliak - Vorel, Bobko, 1181 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Pribula, Adámik, Krajník, P. Petráš - Peter Lipták - M. Poliaček, Zošák (84. M. Adam), Jakovlev - Guba (75. Papaj), M. Marcin (63. Kostadinov)
Myjava: Solnička - Častulín, Peter Majerník, Černáček, T. Mrva - P. Ďuriš, Marček (61. Dian) - Sládek (81. Šebek), Kuračka (35. Z. Harsányi), Kukoľ - Kosík

Hlasy:
Ladislav Totkovič (tréner Prešova): "V prvej minúte sme dali gól a takýto vstup bol nad očakávanie. Navyše, neskôr sme pridali druhý presný zásah, čo bolo pre nás dobré. Chlapci ukázali charakter, ďakujem aj celému realizačnému tímu. Vo dvoch zápasoch, v ktorých som bol pri kormidle, sme splnili to, čo sme si chceli."
Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Vstup do zápasu sme mali zlý a hneď v prvej minúte sme inkasovali. Chlapcom aj tak chcem poďakovať za predvedený výkon. Prešovu blahoželám k víťazstvu."

I. polčas

Hneď v úvodnej minúte otvoril skóre domáci Marcin, ktorý sa preštrikoval až do šestnástky a nedal Solničkovi šancu - 1:0.

Neskôr to trikrát strelecky skúšal Guba, ale jeho pokusy nenašli cieľ.

V 26. min zahrával Poliaček rohový kop, na ktorý si nabehol Petráš a parádnym volejom zvýšil náskok Tatrana na 2:0.

Hráči Myjavy sa spoliehali na rýchle brejky, ktoré vyznievali nebezpečne, ale chýbala im finálna prihrávka.

II. polčas

V druhom polčase sa hral dobrý futbal na oboch stranách. Myjava znížila v 59. min, keď sa do šestnástky predral Harsányi a strelou pomedzi Divišove nohy skóroval - 1:2 z pohľadu hostí.

V 66. min napriahol spoza šestnástky Zošák a lopta sa odrazila k osamotenému Gubovi, ktorého strela z piatich metrov letela nad Solničkovu bránku. V 80. min to skúšal aj Lipták, Solnička bravúrne vyškriabal jeho "delovku" na rohový kop. Záhoráci v závere stavili všetko na útok, ale bezvýsledne.

V 87. min faulovala obrana hostí Kostadinova a hlavný rozhodca naradil pokutový kop.

Loptu si na biely bod postavil Petráš, ale Solnička jeho úmysel vystihol. V hektickom závere sa už na výsledku nič nezmenilo.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 4. Mulumba Mukendi, 76. Bielák - 31. L. Peltier, 70. Hlohovský, ŽK: 43. Mulumba Mukendi - 28. Kolčák, rozhodovali: Sedlák - Lieskovský, Jenčura, 2526 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Janso - Bielák, M. Nagy - L. Lupták (64. Almaský), Dubek, Š. Pekár (80. Lovás) - Mulumba Mukendi
Slovan: Putnocký - Bagayoko, D. Hudák, Kolčák, Lukšík - Grendel, Kopúnek - Milinkovič (88. K. Mészáros), Halenár, Hlohovský (83. Vrablec) - L. Peltier (75. Szarka)

Hlasy:
Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Do zápasu sme vstúpili aktívne a rýchlo sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme hrali dobre, ale Slovan nebol o nič slabší a diváci sa mali na čo pozerať. Za zlomový okamih stretnutia by som označil Peltierov gól na 1:1. Ak by ho nedal, možno by sme zvíťazili. Po zmene strán bol lepší Slovan. Keď to zoberiem celkovo, deľba bodov je v poriadku."
Samuel Slovák (tréner Slovana): "Opäť sa potvrdilo, že zápasy týchto súperov sú vždy zaujímavé a napínavé. Najmä v Ružomberku, kde diváci dokážu vytvoriť skvelú atmosféru a tlačiť svoj tím dopredu. Vedeli sme, že to bude ťažký duel, ale prišli sme si pre tri body. V prvom polčase boli domáci o čosi lepší, v tom druhom zase my. Remíza je spravodlivá."

I. polčas

Stretnutie sa začalo pre domácich ako podľa vysnívaného scenára. Už v 4. min poslal Pekár kolmicou do behu Mukendiho, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre - 1:0.

Krátko nato na druhej strane skúšal šťastie strelou spoza šestnástky Grendel, ale lopta mu nesadla ideálne. Z dobrej pozície neskôr pálil Milinkovič, netrafil však bránku domácich.

V 14. min boli Ružomberčania blízko k ďalšiemu gólu, ale Pekárovu strelu z hranice malého obdĺžnika stihol vyraziť Putnocký. Vzápätí Bielák ponúkol presnú nahrávku Mukendimu, konžský útočník v službách liptovského mužstva však nezakončil presne.

V 31. min sa stredom ružomberskej obrany predral agilný Peltier a svoje snaženie zakončil umiestnenou strelou - 1:1. Ten istý hráč si mohol úspech zopakovať aj o šesť minút neskôr, ale z uhla trafil len bočnú sieť. Potom sa v čistej pozícií ocitol hosťujúci kapitán Halenár - netrafil bránku. Nerozhodný stav po prvom polčase bol vzhľadom na priebeh a počet šancí na oboch stranách spravodlivý.

II. polčas

Po zmene strán začal mať mierne navrch Slovan, ktorý ťažil najmä z opatrnejšej hry súpera. Prvá vážnejšia šanca v tomto polčase prišla až v 70. min a hneď bol z toho gól. Milinkovič našiel Hlohovského a ten zblízka pätičkou poslal "belasých" do vedenia.

Odpoveď domáceho tímu nenechala na seba dlho čakať. V 76. min predviedol Bielák excelentný priamy kop a vyrovnal na 2:2. V 83. min hlavička striedajúceho Lovása len tesne minula bránku hostí. S blížiacim sa záverom duelu obe mužstvá stupňovali úsilie strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre sa už nezmenilo.

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 1:2 (1:2)

Góly: 31. Považanec - 24. Viazanko, 44. J. Novák, ŽK: 45. Považanec, 71. Šovčík, 82. T. Hučko - 23. Šinglár, 89. Tofiloski, rozhodovali: A. Somoláni - Slyško, T. Somoláni, 1020 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Chrappan, Gyömbér, Savič (46. Sachňuk) - Marek Hlinka - Brašeň, Považanec, M. Pančík ml. (80. Chrien), T. Hučko - Ferenčík (66. Šovčík)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - K. Kuzma - Viazanko (90. C. Diaby), Karaš (73. Hovančík), U. Matič, J. Novák (54. T. Huk) - K. Diaby

Hlasy:
Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): V prvom polčase, keď sme mali hru pod kontrolou a súpera sme zatlačili, sme inkasovali dva také ´vlastné´ či ´polovlastné´ góly. Žiaľ, stáva sa to... v druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, ale v našej hre bolo príliš veľa nervozity a málo pokoja najmä vo finálnej fáze. Z tohto dôvodu sme neboli schopní dostať sa druhým gólom do zápasu. Videli sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme držali taktovku a v druhom súper rozumnou hrou kontroloval zápas.
Jan Kozák st. (tréner Košíc): V prvom polčase bola Banská Bystrica lepším mužstvom. My sme robili chyby v organizácii hry. Súper sa lepšie pohyboval a kontroloval loptu. Dali sme gól z brejku, ale domáci si stále išli za svojim gólom. Podarilo sa im vyrovnať, my sme však strelili v závere polčasu šťastný gól. Niečo také je pre súpera ubíjajúce. Druhý polčas sa po zmenách zlepšila naša organizácia hry. Mali sme zápas pod kontrolou a z našej strany bol druhý polčas dobrý. Vyhrali sme zaslúžene."

I. polčas

Pod Urpínom boli v prvom polčase aktívnejší domáci futbalisti, na rohové kopy vyhrali 7:1, ale do šatne išli na prestávku za nepriaznivého stavu 1:2. Už v 8. min to skúšal Savič z vyše 20 m, Tofiloski však loptu vyrazil.

V 23. min preveril pozornosť košického brankára z priameho kopu Považanec. Spoza šestnástky mieril presne, ale aj pri tomto pokuse vynikol gólman hostí. Okrídlené "nedáš - dostaneš" uplatnili hostia o minútu neskôr, keď Diaby pekne uvoľnil Viazanka, ktorého zakončenie v pokutovom území aj za prispenia teču skončilo za Belicom.

Domáci odpovedali v 31. min: z ľavej strany poslal tvrdú strelu Brašeň, košický brankár loptu iba vyrazil a voľný Považanec ju poľahky upratal do odkrytej bránky - 1:1. V závere polčasu udreli opäť z ničoho nič hostia, keď sa hlavou presadil v šestnástke Novák a lopta od Turňu putovala za domáceho gólmana.

II. polčas

Druhé dejstvo neprinieslo veľa futbalovej kvality. Košice sa viac sústredili na defenzívu, cez ktorú sa banskobystrickí futbalisti nevedeli presadiť. Za zmienku stojí situácia zo 60. min, keď Turňa v pokutovom území zakončil, ale jeho strele chýbala razancia. Na opačnej strane zaujal prienik Viazanka, ten však nemieril presne.

Podobný scenár mala aj šanca Diabyho, ktorý v 75. min iba tesne minul pravú žrď Belicovej svätyne. Záverečný tlak Dukly neprišiel. Naopak, Košičania ešte mohli prikrášliť víťazstvo po šanciach Matiča a Šinglára.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 73. M. Pavlovič (z pok. kopu) - 54. M. Vyskočil, ŽK: 90.+ M. Pavlovič - 36. Pavelka, 72. Rusov, 79. Vlasko, rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Tomčík, 1988 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Peter Farkaš (57. Bolinha), Pavol Majerník, Bortel, Chren - M. Pavlovič - Candrák, Obročník (32. L. Janič), Hodek, Orávik - Ľ. Bernáth
Trnava: Rusov - Janečka, Karhan, Gross, Cypris - Čarnota - Schranz (86. Mikinič), M. Vyskočil (75. M. Kaščák), Vlasko, E. Sabo - Pavelka (78. L. Tomaček)

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Moraviec): "Trnava dnes hrala dobre, ´vysoko´ nás napádala, my sme prakticky nevystrelili. Z našej strany to nebol pekný futbal, začali sme hrať až po prestriedaní. Spartak bol lepší minimálne šesťdesiat minút, my sme však ukázali silnú morálku a napokon sa nám podarilo vyrovnať."
Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Dnes sme odohrali pomerne dobrý zápas, na ktorý sme sa celý týždeň pripravovali. Mohli sme aj zvíťaziť - ak by Sabo premenil tutovku, bolo by po zápase. K penalte sa vyjadrovať nebudem, musím si pozrieť záznam."

I. polčas

Prvý polčas priniesol typický medzišestnástkový futbal s množstvom nepresností na oboch stranách.

V 10. min Bernáth šikovne vysunul Hodeka, pred ktorým v poslednej chvíli zachránil Karhan.

Prvý strelecký pokus priniesla až 22. min, Vyskočilova strela preletela z hranice šestnástky vedľa ľavej žrde bránky domácich.

V 27. min rozohral práve Vyskočil štandardnú situáciu, jemný teč Pavelku skončil na ľavej žrdi Kuciakovej bránky.

V 39. min po Vlaskovom rohovom kope lopta preletela až k zadnej žrdi, kde bol voľný Gross, ale ten z piatich metrov netrafil bránku. V závere prvého dejstva sa dostal k strele Bernáth, ale jeho pokus z hranice šestnástky na dvakrát skrotil Rusov.

II. polčas

Po zmene strán sa začal hrať futbal, ktorý sa musel páčiť. V 54. min vyhral Pavelka hlavičkový súboj v pokutovom území, lopta sa dostala k voľnému Vyskočilovi a ten z piatich metrov presnou strelou poslal Spartak do vedenia - 0:1.

Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, Pavlovičovu "gólovú" strelu vykopol z bránkovej čiary Karhan. V 64. min sa zoči - voči Kuciakovi ocitol Sabo, ale z ôsmich metrov trestuhodne nemieril medzi žrde.

V 72. min po zákroku Rusova na Bernátha nariadil hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Pavlovič. V 76. min napriahol spoza šestnástky Orávik, no pozorný Rusov bol pripravený. O minútu neskôr si gólman Trnavy poradil aj s "delovkou" Janiča z 18 m. Rozhodnutie mal v 83. min na hlave Bolinha, ktorý po centri Orávik poslal loptu do brvna.

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po sobotňajších zápasoch 19. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 19 10 6 3 29:19 36
2. FC ViOn Zlaté Moravce 19 8 6 5 29:22 30
3. MFK Košice 19 8 5 6 25:21 29
4. MŠK Žilina 19 6 10 3 24:14 28
5. FK Senica 18 8 4 6 23:17 28
6. MFK Ružomberok 19 7 7 5 19:21 28
7. AS Trenčín 18 7 6 5 29:23 27
8. 1. FC Tatran Prešov 19 6 4 9 15:24 22