17. marca 2012

Slovan zdolal Prešov, Ružomberok nestačil na Banskú Bystricu

Výsledky 22. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:0 (1:0) Góly: 32. Marek Hlinka, 56. Augustín, ŽK: 59. Skalák (Ružomberok), ...

slovan presov BRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) - Výsledky 22. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 32. Marek Hlinka, 56. Augustín, ŽK: 59. Skalák (Ružomberok), rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Bobko, 1680 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Gyombér, T. Hučko - Marek Hlinka - M. Pančík, Augustín (75. M. Bažík), Brašeň (61. M. Kuzma) - Laksík (69. B. Ľupták), M. Matúš
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik (75. Š. Pekár) - Skalák (60. Markovič), J. Vavrík, Ďubek, J. Chovanec - M. Poliaček (46. Serečin),

I. polčas

Obidva tímy sa v regionálnom derby snažili od úvodu o ofenzívny futbal, čoho výsledkom boli sľubné príležitosti. V 5. min v šestnástke dobre vystrelil hosťujúci Vavrík, ale obranca Gyombér nepustil loptu do bránky. Na opačnej strane sa pekným pokusom prezentoval Pančík, brankár "Ruže" Hrdlička zasiahol.

Liptáci mohli ísť do vedenia v 8. min. V dobrej pozícii bol Skalák, keď strieľal z pravej strany z rohu päťky, no dobre postavený Belic si pokryl žrď. Ružomberčanom po dvadsiatich minútach hry nevyšiel ani rýchly protiútok: Vavrík našiel kanoniera Masaryka, ale ten mieril zo šestnástky vedľa.

Rovnako vychýlenú streleckú mušku mal o chvíľu aj banskobystrický Augustín. V 25. min si mohol už prekonaný Hrdlička v ružomberskej bránke vydýchnuť, pretože po dlhom pase Poljovku hlavičkoval dobre Matúš, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Banskobystričanom to vyšlo až po polhodine hry. Gólovej situácii predchádzal rohový kop, domáci zadáci zostali v pokutovom území a po centri Turňu z pravej strany hlavičkoval presne vysoký Marek Hlinka - 1:0. Futbalisti Dukly mohli svoj náskok zvýšiť v 35. min - Augustínovu tvrdú strelu z priameho kopu z vyše 30-tich metrov mal Hrdlička plné ruky práce.

II. polčas

Aj hneď po zmene strán sa Banská Bystrica dostala do dobrej príležitosti, keď strieľal Hučko a s tečovanou loptou mal Hrdlička problémy. Ružomberčania mohli ťažiť po zmätkoch v domácej obrane: v 52. min sa dostala lopta k novému mužovi na ihrisku Serečinovi, ale ten pálil z výhodnej pozície vedľa. Domáci často hrozili, okupovali miestami pokutové územie hostí a vyplatilo sa. V 56. min z priameho kopu z takmer tridsiatich metrov poslal loptu aj za pomoci vetra do šibenice Augustín - 2:0. Liptáci sa snažili znížiť, konkrétne kanonier Masaryk v 66. min, z ľavej strany prízemnou strelou však na Belica nevyzrel a o pár minút po narážačke so Serečinom sa aktuálny "dvestovkár" so štartom v najvyššej súťaži ocitol pred bystrickým gólmanom zoči - voči, ale nebolo mu súdené skórovať ani z vyloženej šance. V 72. minúte neuspel ani Skalák. V 80. min mohol byť malým hrdinom Ružomberčan Š. Pekár, brankár Dukly Belic však dobre zasiahol. O dve minúty neskôr mal gól na kopačke Markovič, ale lopta išla tesne vedľa odkrytej domácej svätyne. Tlak hostí v závere silnel, problémy robil banskobystrickej obrane najmä aktívny Masaryk, ale pod Urpínom nemal na ružiach ustlané, chýbalo mu v zakončení neraz aj šťastie. Z 200. štartu za Duklu sa tak mohol napokon tešiť domáci Marek Bažík.

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 11. Smetana, 82. Piliev, ŽK: 39. Smetana, 62. Milinkovič, 76. Grendel - 44. P. Petráš, 84. V. Macko, rozhodoval: P. Hrčka - Vorel, Súkeníková, 2750 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dosoudil, Had, Čikoš - Grendel (86. Szarka), Kladrubský, Milinkovič (69. Piliev) - K. Mészáros, Smetana (73. Piroska), Halenár
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, L. Štetina, Krob - P. Petráš (46. Piter-Bučko) - Papaj, V. Macko, P. Katona (58. Lisjuk), Zošák - Střihavka (68. Guba)

I. polčas

Futbalisti Slovana Bratislava potrebovali tri čisté gólové šance, aby v 11. min otvorili skóre tohto stretnutia. Už v 4. min. mladý Mészáros išiel sám na brankára hostí, ale Jakub Diviš mu loptu odkopol do autu.

V 9. min Milinkovič potiahol loptu po krídle, no pred Mészárosom v poslednej sekunde zachránil na brankovej čiare Krob. Až v spomenutej 11. min sa gólovo presadil útočník "belasých" Smetana, ktorý hlavou trafil sieť hosťujúcej bránky. Bolo to po druhom rohovom kope domácich a obhajca titulu viedol 1:0. Na druhej strane v 13. min hosťujúci Střihavka ukážkovou hlavičkou z hranice pokutového územia trafil len brvno Putnockého svätyne.

O minútu neskôr do strely úplne voľného Zošáka včas skočil Bagayoko. Mackovu bombu v 16. min z tridsiatich metrov obrana Slovana odvrátila na rohový kop a gól toho istého hráča Tatrana v 38. min neplatil pre postavenie mimo hry. V závere prvého dejstva rýchly Bagayoko predviedol ukažkový slalom s loptou, no pozorný Diviš vyrazil jeho polovysokú krížnu strelu.

II. polčas

Brankár Prešova s istotou chytil aj druhý strelecký pokus Bagayoka už po zmene strán v 55. min. Jakub Diviš bol pozorný aj o osem minút neskôr, a to pri priamom kope domácich. Ochranca prešovskej bránky vyhral aj ďalší súboj s Bagayokom a jeho krížny pokus v 72. min zneškodnil.

Do Grendelovej strely v 78. min pohotovo vložil nohu striedajúci Piter-Bučko. Víťazstvo favorizovaných domácich poistil v 82. min ruský legionár Piliev, ktorý sa presadil do prázdnej bránky po prihrávke Halenára. V tom momente sa pred Divišom ocitli úplne voľní dvaja slovanisti. Na skóre zápasu nič nezmenili ani dve ďalekonosné strely Macka v úplnom závere a hosťom k dosiahnutí "čestného" úspechu chýbalo iba pol metra, keď Lisjuk nedostihol prudkú prihrávku spoluhráča na hranici malého vápna.