23. januára 2011

Slovenka Čepelová sa stala víťazkou dvojhry v Stuttgarte

Slovenská tenistka Jana Čepelová získala titul vo dvojhre na turnaji ITF v nemeckom Stuttgarte-Stammheime (dotácia 10 000 ...

cepelova Mladá tenisová nádej Slovenska Jana ČepelováIlustračné foto. Foto: SITA/APSTUTTGART 23. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Jana Čepelová získala titul vo dvojhre na turnaji ITF v nemeckom Stuttgarte-Stammheime (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale).

V nedeľňajšom finále miestnej singlovej súťaže zvíťazila nad takisto nenasadenou domácou Ninou Zanderovou dvakrát 6:4. Pre 17-ročnú členku NTC Čepelovú, momentálne 489. vo svetovom rebríčku WTA, ide o druhú seniorskú trofej z podujatia pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Premiérovo sa radovala vlani v októbri na "harde" v tuniskom Monastire takisto na turnaji s dotáciou 10 000 dolárov.

Zverenkyňa Petra Hubera podľa avíza časopisu Tenis, oficiálneho magazínu STZ, bude štvorkou tímu SR v blížiacom sa bratislavskom derby s Češkami vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2011 (hrá sa 5. - 6. februára). "Som rada, že som zvládla aj tento zápas, bol najťažší na celom turnaji. V prvom sete som to otočila z 2:4 a v druhom z 0:2. Je potešujúce, že mi vyšiel úvod sezóny a nadviazala som na dobré výsledky z konca minulého roka. Súperka vo finále hrala rýchlo a dobre behala, ale ja som lepšie zvládla dôležité momenty," uviedla Jana Čepelová pre agentúru SITA.