05. augusta 2007

Slovenky po prehre s Austráliou na 6. mieste

Mladé basketbalistky Slovenska prehrali v nedeľňajšom stretnutí o konečné 5. miesto na majstrovstvách sveta do 19 rokov v Bratislave s rovesníčkami z Austrálie 54:64 (23:33). Zverenky ...

BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) - Mladé basketbalistky Slovenska prehrali v nedeľňajšom stretnutí o konečné 5. miesto na majstrovstvách sveta do 19 rokov v Bratislave s rovesníčkami z Austrálie 54:64 (23:33). Zverenky čiernohorského trénera Željka Vukičeviča držali s favoritom krok iba v prvej polovici úvodnej štvrtiny, postupne prebrali iniciatívu Austrálčanky a bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca. Slovenky tak na svetovom šampionáte obsadili 6. pozíciu s bilanciou 6 víťazstiev a tri

O 5. miesto:
Slovensko - Austrália 54:64 (11:16, 12:17, 18:19, 13:12)
Slovensko: Krč-Turbová 18, Palušná 12, Slimáková 6, Beňušková 2, Pindrochová 0 (Kovaľová 7, Zmeková 4, Minčíková 3, Kandráčová 2, Tetemondová 0, Černáková 0)
Najviac bodov Austrálie: Tolová 16, Ebzeryová 11

TH: 16/14 - 19/14, fauly: 19 - 16, trojky: 17/4 - 11/2, rozhodovali: Perez (Šp.), Čebyšev (Ukr.), Lee (Kór. rep.), 1200 divákov

Slovenky začali záverečný duel na šampionáte nesústredene a prvý kôš zaznamenala až po 164 sekundách kapitánka Krč-Turbová - vyrovnávala na 2:2. Na prelome siedmej a ôsmej minúty sa zverenky trénera Vukičeviča dostali po strelách Krč-Turbovej a Palušnej do štvorbodového náskoku (11:7), ale do konca prvej štvrtiny už boli úspešné iba Austrálčanky a do druhej časti tak tímy vstupovali za stavu 11:16 v neprospech domácich. V druhej desaťminútovke sa obraz hry vôbec nezmenil. Mladé Slovenky naďalej často chybili a vedenie hostiek narastalo. V 18. min už svietil na ukazovateli skóre stav 33:17 pre Austráliu. Domácim hráčkam sa podarilo pred veľkou prestávkou skóre aspoň čiastočne skorigovať, do šatní sa odchádzalo za stavu 33:23 pre hostky. Po prestávkovom dohovore už zverenky kormidelníka Vukičeviča dokázali držať s favoritom duelu krok, no na výraznejšie zníženie náskoku súpera to dlho nestačilo. Osemdesiat sekúnd pred koncom tretej štvrtiny sa dokázali Slovenky priblížiť na rozdiel šiestich bodov (41:47), no do poslednej časti hry sa vstupovalo za stavu 52:41 pre Austráliu. Šance Sloveniek na zvrat v stretnutí sa výrazne znížili v 34. min, keď musela najväčšia osobnosť tímu Palušná za stavu 43:54 opustiť ihrisko pre päť faulov. V závere sa tak duel už iba dohrával.