31. mája 2008

Slovenky v kvalifikácii ME neuspeli s Ukrajinou

Hádzanárky Slovenska neuspeli v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na európsky šampionát v Macedónsku (2. - 14. decembra 2008), keď v Metskej športovej hale v Trenčín prehrali s Ukrajinou ...

TRENČÍN 31. mája (WEBNOVINY) - Hádzanárky Slovenska neuspeli v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na európsky šampionát v Macedónsku (2. - 14. decembra 2008), keď v Metskej športovej hale v Trenčín prehrali s Ukrajinou 27:28. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára prišli aspoň o remízu v úplnom závere stretnutia, keď neubránili vysokú kanonierku súpera Podpalovovú. Po tesnej prehre si tak skomplikovali svoje šance na postup na európsky Odveta na ukrajinskej pôde sa bude hrať v Užhorode v sobotu 7. júna o 17.00 h SELČ. Úspešnejšie družstvo z tohto dvojzápasu play off postúpi na ME 2008. Výsledok - sobota - II. fáza kvalifikácia žien o postup na ME 2008 v Macedónsku - prvý zápas v Trenčíne (odveta 7. 6. v Užhorode): Slovensko - Ukrajina 27:28 (12:15) Zostava a góly SR: M. Sůkalová, Ž. Tóthová - Halásová, Cicmanová, Stuparičová 4, S. Farkašová 2, Súkenníková, Porvazníková-Hrabovská 2, Šimáková 4, P. Popluhárová, Glankovičová 3, Jakubisová 5, Dubajová 1, Beňušková 6/4 Najviac gólov za Ukrajinu: Podpalovová 11/2, Vergeľuková 5, Radčenková 4, Šymkuteová 3 Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Cacador a Nicolau (obaja Portug.), 900 divákov V úvode duelu museli Ukrajinky neustále doťahovať jednogólový náskok súpera. Darilo sa im to aj vďaka strelecky disponovanej 192 cm vysokej Podpalovovej, ktorá za necelých osem minút až štyrikrát prekonala Tóthovú v bránke SR. Hosťujúce družstvo sa prvýkrát ujalo vedenia v závere prvej desaťminútovky (6:5) a po štvrťhodine hry zvýšilo náskok už na 9:5. Slovenky po oddychovom čase zabojovali a v 26. min po strele Šimákovej prehrávali už len 11:12. Ukrajinské hráčky však ešte do polčasovej prestávky stihli opäť zvýšiť rozdiel na 3 góly (15:12). Po zmene strán najskôr hostky upravili na 16:12, ale potom zverenky trénera Popluhára za výdatného povzbudzovania trenčianskeho publika otočili vývoj skóre a v 41. min vyhrávali 17:16. V zostávajúcom čase mal duel veľmi vyrovnaný priebeh, slovenské reprezentantky nevyužili štyri minúty pred koncom možnosť ísť do dvojgólového vedenia. Na druhej strane Ukrajinky v 58. min naklonili misky váh na svoju stranu (27:26). Domáce vzápätí vyrovnali, ale sedem sekúnd pred koncom kanonierka hostí Podpalovová svojim jedenástym gólom rozhodla o osude stretnutia. SITA